Facebook Google+ Twitter

Turniej Finałowy Halowych Mistrzostw Warszawy 2012

W ubiegły weekend (15 i 16 grudnia) odbył się Turniej Finałowy Halowych Mistrzostw Warszawy 2012 w piłce nożnej dla chłopców z rocznika 1999. W rywalizacji wzięły udział czołowe zespoły z całej Polski.

Halowe Mistrzostwa Warszawy 2012 / Fot. K. TrzeciakowskiPo miesiącu zmagań Halowe Mistrzostwa Warszawy 2012 dobiegły końca. W ubiegłą sobotę i niedzielę (15/16.12.2012), w hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej w Warszawie, rozegrany został Turniej Finałowy tej imprezy. W tegorocznej edycji HMW udział brały zespoły złożone z chłopców urodzonych w 1999 roku i młodsi. Imprezie patronuje Prezydent m.st. Warszawa Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Halowe Mistrzostwa Warszawy 2012 / Fot. K. TrzeciakowskiHalowe Mistrzostwa Warszawy to coroczna impreza organizowana przezKlub Sportowy Delta Warszawa. Całe rozgrywki składają się z 6 turniejów. Na początku dla zespołów z Warszawy rozgrywane są trzy Turnieje Eliminacyjne. Ich zwycięzcy oraz zespoły z Mazowsza rywalizują w dwóch Turniejach Półfinałowych, a na koniec najlepsi z Turnieju Półfinałowego oraz zespoły z Polski walczą o Halowe Mistrzostwo Warszawy podczas Turnieju Finałowego. Dzięki tak rozbudowanemu systemowi HMW są największym turniejem w Polsce, w którym udział bierze 70 zespołów. Halowe Mistrzostwa Warszawy 2012 były siódmą edycją, pierwsze HMW odbyło się w 2006 roku.


Halowe Mistrzostwa Warszawy 2012 / Fot. K. TrzeciakowskiW tym roku w Turnieju Finałowym wzięło udział 16 zespołów, a wśród nich oglądać mogliśmy takie marki jak GKS Bełchatów, Warta Poznań, Jagiellonia Białystok czy Lechia Gdańsk. Same nazwy uczestników gwarantowały wysoki poziom turnieju, który z roku na rok staje się jedną z najbardziej markowych imprez w juniorskiej piłce nożnej. Okazało się jednak, że było o wiele lepiej niż mogliśmy przypuszczać. Zwycięzcą Halowych Mistrzostw Warszawy 2012 został UKS MDK Płock, który w finale pokonał Górnik Konin. Halowego Mistrza Warszawy wyłonić musiały dopiero serie rzutów karnych, w których Płocczanie okazali się lepsi. Trzecią lokatę zajął jeden z faworytów imprezy Lechia Gdańsk, a na czwartym miejscu turniej zakończyła ekipa Ursusa Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.