184272 miejsce

Turniej koszykówki kobiet we Włoszech: Druga porażka Polek

W drugim spotkaniu w ramach Turnieju Dziesięciu Narodów rozgrywanego we włoskim Chieti, reprezentacja Polski uległa Litwie 57:62 - informuje oficjalna strona kadry koszykarskiej.

W pierwszej kwarcie, podobnie jak w meczu z Włochami, gra Polek układała się pomyślnie. Po 2 minutach prowadziliśmy 6:0, a po 5 minutach było 11:5. W drugiej kwarcie na parkiecie trwała wyrównana walka, a po 20 minutach gry na tablicy wyników był remis 28:28. Jednak w drugiej połowie dało o sobie znać duże doświadczenie ekipy rywali. Pod tablicami bardzo dobrze radziła sobie najbardziej doświadczona w ekipie Litwy Jurgita Streimikyte. Pod koniec trzeciej odsłony Litwa odskoczyła na 11 oczek, jednak ambitna postawa naszego zespołu pozwoliła w końcówce meczu zmniejszyć rozmiary porażki do 5 punktów. Ostatecznie jednak Polska uległa Litwie 57:62.

– Zagraliśmy dzisiaj zdecydowanie lepiej niż wczoraj, ale to nie wystarczyło na bardzo doświadczony zespół Litwy. Momentami popełnialiśmy błędy w najprostszych zagraniach. Jestem pewien, że kiedy do drużyny dołączą doświadczone Dydek, Bibrzycka i Wielebnowska, to nasza gra będzie zdecydowanie lepsza - powiedział po meczu trener reprezentacji Polski Krzysztof Koziorowicz.

Litwa - Polska 62:57 (15:19, 13:9, 21:14, 13:15)
Punkty dla Polski: Pawlak 15, Żurowska 10, Kobryn 10 (4 faule), Karpińska 7, Lamparska 6, Chomać 4, Leciejewska 3, Międzik 2, Czubak, Mrozińska, Waligórska, Czarnecka.
Najwięcej dla Litwy: Streimikyte 20