Facebook Google+ Twitter

Turniej pięściarski "O Złotą Rękawicę Wisły" coraz bliżej!

W dniach 6-8 grudnia w Hali Wisły na ul. Reymonta w Krakowie odbędzie się kolejna edycja, jednego z najstarszych w kraju turniejów pięściarskich "O Złotą Rękawicę Wisły".

Są to zawody międzynarodowe w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i senior.

"Turniej o Złotą Rękawicę Wisły" to tradycyjne zakończenie sezonu pięściarskiego w Polsce. Swoje pierwsze poważne sukcesy odnosili tutaj m.in. Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach, Artur Szpilka, Andrzej Wawrzyk. Wygrana na zawodach w Krakowie to doskonała rekomendacja umiejętności pięściarskich. Do zawodów przystępują najsilniejsze ekipy z kraju i solidne zespoły zagraniczne. W tym roku mają się pojawić goście z Francji, Szwajcarii, Włoch, Norwegii, Niemiec, Irlandii Północnej oraz Ukrainy. Turniej po raz kolejny organizowany jest pod hasłem "Boks kontra pijaństwo i narkomania".

Organizatorzy imprezy poza dbałością o poziom sportowy zadbali o dodatkowe atrakcje. Prawdopodobnie kilkanaście walk finałowych odbędzie się sobotniego wieczoru, w oprawie nie mniej widowiskowej niż gale boksu zawodowego. Bezpośrednią transmisją telewizyjną ma się zająć stacja Orange Sport.

Fundatorem nagrody głównej i patronem sportowym został Mariusz Wach, krakowski pięściarz, który już wkrótce zmierzy się z Władymirem Kliczko. Jest zatem szansa na spotkanie z nowym mistrzem świata królewskiej kategorii. Rolę sponsora przyjął również promotor Mariusza Wacha, właściciel Global Boxing Promotion Mariusz Kołodziej. W organizację zaangażowała się również firma „Konspol” - sponsor największych gal boksu zawodowego w Polsce. Tradycyjnie, jednym z patronów honorowych będzie Król Bractwa Kurkowego Kazimierz Lorenz ze świtą marszałków. Swoją obecność zapowiedziało wiele reprezentantów świata boksu, kultury i lokalnej polityki.

Głównym trofeum turnieju jest Złota Rękawica przyznawana najlepszemu zawodnikowi z kategorii juniorów. Nagrody specjalne są przewidziane także dla najlepszego technika, trenera i drużyny. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i odznaczenia sportowe.

Turniej jest wpisany do kalendarza zawodów Polskiego Związku Bokserskiego i odbywa się według jego regulaminu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.