Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3577 miejsce

Turniej Piłkarski Ogrody 2016 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęty

W niedzielne popołudnie (7 sierpnia 2016 r.) nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju Piłkarskiego Ogrody 2016 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmagania futbolistów - amatorów potrwają dwa tygodnie.

Organizatorzy Turnieju Piłkarskiego Ogrody 2016 z Prezydentem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosławem Górczyńskim (drugi od prawej) podczas ceremonii otwarcia. / Fot. Krzysztof KrzakI choć inauguracja tej masowej imprezy sportowej przebiegała w festynowo - piknikowym entourage'u, to należy podkreślić, iż ostrowiecki turniej należy do największych tego typu turniejów w Polsce. Ma on przeszło trzydziestoletnią tradycję, choć w obecnej formule odbywa się zaledwie po raz piąty. Tegoroczny Turniej Piłkarski Ogrody 2016 wyróżnia się również tym, iż dzięki staraniom Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego i patronów honorowych: Andrzeja Kobylańskiego, byłego reprezentanta naszego kraju w piłce nożnej (wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku) i jego syna Martina (obecnie Lechia Gdańsk), trawiaste boisko przy ulicy Dziewulskiego w osiedlu Ogrody poddane zostało rewitalizacji, zamontowano nowe ogrodzenie, łapacze i ławeczki dla licznych kibiców, którzy corocznie obserwują piłkarskie zmagania uczestników turnieju.

O popularności ostrowieckiego turnieju wśród pasjonatów futbolu mogą świadczyć liczby jego uczestników i zgłoszonych do udziału drużyn, które wzrastają z roku na rok. W bieżącej edycji weźmie udział około 780 zawodników tworzących ponad 50 drużyn, w tym o takich oryginalnych nazwach, jak: Nie fisiujcie ludzie, Ej chłopaki, kto tu broni, Apacze z Najmłodsi uczestnicy turnieju (rocznik 2011 i później) : zawodnicy szkółki piłkarskiej Galacticos. / Fot. Krzysztof KrzakZielonki, Żaluzje, bo nie aluzje czy Rajskie Grajki. Zmagania piłkarskie odbywać się będą w dziesięciu grupach wiekowych (także w kategorii żeńskiej): najmłodszą stanowią dzieci urodzone w 2011 roku i młodsze, zaś ostatnią grupą są zawodnicy w kategorii 35 lat plus. Finały zostaną rozegrane w niedzielę, 21 sierpnia. Wtedy też najlepszym zawodnikom i drużynom turnieju zostaną wręczone puchary i nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, przeważnie ostrowieckich biznesmenów. Pierwsi piłkarze zaprezentowali się już po ceremonii otwarcia, a byli to najmłodsi zawodnicy szkółki piłkarskiej Galacticos. Turniej kontynuowany będzie w poniedziałek, od godziny 10.

Zawodnicy Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 na nadchodzący sezon. / Fot. Krzysztof KrzakOtwarcie Turnieju Piłkarskiego w osiedlu Ogrody rokrocznie stanowi też okazję do prezentacji zawodowej drużyny Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 prowadzonego przez Tadeusza Krawca i Krystiana Kanarskiego. Nie inaczej było i w tym roku. Przed ostrowieckim kibicami "zameldowali" się wszyscy zawodnicy KSZO, tak nowo pozyskani do drużyny, jak i ci, którzy od lat stanowią trzon drużyny. Trzecioligowi piłkarze przybyli na prezentacje niemal bezpośrednio ze zwycięskiego (2:1) meczu z MKS Trzebinia Siersza. Zarząd KP KSZO 1929 i sportowcy dla swoich fanów przygotowali niespodzianki w postaci darmowych biletów na najbliższe mecze drużyny. Dla publiczności przeprowadzono również konkurs w tzw. Turbo Kozaku, czyli strzelaniu rzutów karnych do specjalnie zawieszonej maty celnościowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"W bieżącej edycji weźmie udział około 780 zawodników tworzących ponad 50 drużyn" - liczby robią wrażenie...
Ciekawa relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.