Facebook Google+ Twitter

Turniej piłki nożnej halowej ministrantów w Tychach

W sobotę 19 lutego 2011 r. rozpoczyna się w Tychach V Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Prałata Engelberta Ramoli.

V Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Prałata Engelberta Ramoli w Tychach. (plakat) / Fot. Michał Kasperczyk W turnieju udział biorą ministranci z całego województwa. Turniej ten od samego początku był skierowany do ministrantów. Pierwsze edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony tyskich parafii. Chcąc jednak rozwijać się dalej, organizatorzy zapraszali do rozgrywek drużyny ministrantów także z Lędzin, Mikołowa i Bierunia. Przyniosło to wymierne rezultaty: w drugiej edycji w turnieju udział wzięło 200 zawodników

Do ubiegłego roku areną zmagań była Hala Sportowa ZS nr 4. Jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z Parafialnym Klubem Sportowym „Chrzciciel” organizatorzy uzyskali możliwość rozegrania IV edycji turnieju w Hali MOSiR przy al. Piłsudskiego.

Organizatorzy poszli jednak krok naprzód : dzięki objęciu Honorowego Patronatu nad Turniejem, przez Prezydenta Miasta Tychy, tegoroczna, V-ta już edycja zostanie rozegrana w dwie, ostatnie soboty lutego: 19 lutego oraz 26 lutego 2011r.

Stworzyło to organizatorom szansę na zaproszenie większej ilości parafii. Ponownie zainteresowanie przerosło możliwości. Na oba dni turniejowe zgłosiło się w sumie 280 ministrantów z Tychów, Bierunia, Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Rybnika.

Wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy do Hali Sportowej MOSiR w Tychach przy al. Piłsudskiego 20, w dniach 19 oraz 26 lutego w godz. 8.00 – 15.15.

Patronat Honorowy nad Turniejem objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba. Natomiast Patronami Medialnymi są: „Gość Niedzielny” oraz serwis rekreacyjno-sportowy NOL-TYCHY (www.noltychy.pl)


Organizatorów bardzo solidnie wspiera także PUKKS „Chrzciciel”, którego Prezesem jest P. Marcin Kuśmierz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.