Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22177 miejsce

Turniej piosenek Wojciecha Młynarskiego odbył się w Busku-Zdroju

W czwartek, 29 marca 2012 roku, w Busku-Zdroju odbył się Wojewódzki Turniej Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Wojciecha Młynarskiego zorganizowany przez tamtejszy Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo.

Wojciech Młynarski z uwagą słuchał swoich piosenek w interpretacji uczniów. / Fot. Krzysztof KrzakTo nie pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez tę placówkę przy współpracy Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. W poprzednich latach organizatorzy propagowali twórczość Zbigniewa Herberta, Edwarda Stachury i Marka Grechuty. Obecną koordynatorki projektu, Małgorzata Bębenek i Agata Wolska, postanowiły uczcić 50 - lecie twórczości i 71. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich poetów, satyryków i piosenkarzy, Wojciecha Młynarskiego. Autor przeboju wszech czasów zatytułowanego "Jesteśmy na wczasach" osobiście przyjechał do Buska, przewodnicząc jury (obok Anny Karwat i Tomasza Śledzia) oceniającemu występy młodych wykonawców. Śpiewali oni, co oczywiste, piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego.

Laureatka Grand Prix: Maria Wójtowicz ze Skarżyska - Kamiennej. / Fot. Krzysztof KrzakW konkursowe szranki Wojewódzkiego Turnieju Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Wojciecha Młynarskiego stanęło 22 wykonawców ze Zbludowic, Starachowic, Skarżyska - Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Staszowa, Pińczowa i Buska - Zdroju. Młodzi piosenkarze mieli z czego wybierać, bo spuścizna Młynarskiego jest ogromna. Tylko jeden utwór, "Nie ma jak u mamy" powtarzał się i to aż czterokrotnie, natomiast zdarzały się i takie "perełki" artystyczne, czyli mniej znane dzieła Młynarskiego, jak "Żniwna dziewczyna" czy "Przystanek koło ZOO" przypomniane w interesującej interpretacji przez utalentowany duet z III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, Michała Zielonkę i Łukasza Kaptura.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto posłuchać zanim się wyrwiesz w świat http://www.youtube.com/watch?v=jooPgcCh9Fo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.