Facebook Google+ Twitter

Turniej półfinałowy UEFA Regions' Cup w Małopolsce

Już po raz kolejny małopolskie stadiony gościć będą amatorskie drużyny rywalizujące w rozgrywkach Europa Regions’ Cup. Konkurentami reprezentującej nas w turnieju półfinałowym Małopolski będą drużyny z Rosji, Finlandii i Białorusi.

Trener drużyny z Małopolski - reprezentanta naszego kraju odpowiada na pytania dziennikarzy / Fot. Magdalena CiszewskaMecze rozgrywane w dniach 3-7 sierpnia 2010 w Libiążu, Myślenicach i Wolbromiu wyłonią uczestnika przyszłorocznych finałów organizowanych przez UEFA.

Drużyna prowadzona przez Michała Królikowskiego i Tadeusza Piotrowskiego w potyczkach na szczeblu krajowym najpierw wygrała eliminacje strefowe, zostawiając w pokonanym polu Świętokrzyski ZPN i Podkarpacie. Kolejne zwycięstwa odnotowała z Podlaskim ZPNem (3-2) oraz z identycznym wynikiem z Dolnośląskim ZPNem. W spotkaniu decydującym o prymacie w Polsce Małopolska wygrała z Wielkopolską 2-1. Rywalizacja na krajowym gruncie dobiegła końca 12 lipca 2009 roku.

Region Małopolski jest z Mistrzostwami Europy piłkarzy-amatorów związany od samego początku ich organizacji, czyli od 1999 roku - mówi Prezes MZPN,. Wówczas mecze rozgrywano na stadionie Hutnika i w Myślenicach. Po raz drugi turniej eliminacyjny (a w zasadzie półfinałowy) odbył się w Małopolsce w 2004 roku - grano wtedy w Proszowicach, Wolbromiu i Brzesku. W 2005 roku także te areny oraz później zakwalifikowane przez komisję UEFA obiekty w Libiążu i Zabierzowie gościły uczestników finałów Regions’ Cup.

Małopolsce nie udało się wywalczyć medalu, za to zebrała mnóstwo komplementów za stronę organizacyjną imprezy – pochlebnie wypowiadali się m.in. obecni na finałach słynny trener Josef Venglos, prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej Jean-Pierre Escalettes, a także Andy Roxburgh.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.