Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8898 miejsce

Turniej siatkówki w Terespolu

Terespol to nadbużańskie miasto o pięknych tradycjach. Sport tutaj ma również zapisaną piękną kartę. Podnoszenie ciężarów jest dyscypliną, która w rozsławiła miasto. Jednak Terespol to także piłka nożna, tenis stołowy czy siatkówka.

Burmistrz Terespola Jacek Danieluk otwiera turniej / Fot. Andrzej MorozW minioną sobotę w Terespolu (pow. bialskopodlaski, woj. lubelskie) odbył się Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Terespol. W zawodach wzięło udział siedem drużyn z Terespola i powiatu bialskiego oraz zespół „Płomienia” z Wojciechowa w pow. lubelskim. Rywalizację sportowców otworzył burmistrz Terespola p. Jacek Danieluk. Na podziękowania zasługują też p. Wojciech Machnowski i opiekunka Młodzieżowej Rady Miasta Terespol p. Aneta Michalczuk oraz młodzież zorganizowana wokół Rady. Serdeczna atmosfera, gościnność i uczciwe sędziowanie pozostawiły w uczestnikach same dobre wspomnienia.

Rozgrywki zorganizowane były w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych Nr 1 i Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu. Obiekt ten jest znany m.in. z organizacji wielu zawodów w podnoszeniu ciężarów, ale też z organizowanego tutaj dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich. Sama rywalizacja siatkarzy toczona była równolegle na dwóch boiskach. Finał rozegrany został na boisku głównym.

"Płomień" Wojciechów w finale pokonał gospodarzy MOK Terespol / Fot. Andrzej MorozTurniej zgromadził następujące zespoły: "Płomień" z Wojciechowa koło Lublina, "MOK–Terespol” (drużyna Pawła Biegaja), "Kropka" z miejscowości Zalesie, Terespol (drużyna Błażeja Sosnowskiego), Małaszewicze, „Medactive”, „Grom” z Nowosiółek i „Red bull” (drużyna Piotra Lubeńczuka). Mecz finałowy zostały rozegrany na głównym boisku hali. Pojedynki siatkarzy oglądało kilkudziesięciu widzów zgromadzonych na sali. Cały turniej po zaciętej walce i pokonaniu w trzecim secie „MOK-Terespol” Pawła Biegaja wygrał „Płomień” Wojciechów, otrzymując od organizatorów puchar. Trzecie miejsce zdobyła „Kropka” Zalesie. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, zaś wicemistrz turnieju otrzymał dodatkowo piłkę siatkową. Jarosław Pastuszuk z Terespola został wybrany zawodnikiem turnieju. Również on otrzymał dyplom i puchar. Zawody sędziowali panowie Paweł Lewczuk i Kamil Jaroszuk. Sponsorem nagród był burmistrz Terespola – Jacek Danieluk.

Po jednym z pojedynków / Fot. Andrzej MorozWarto podkreślić, że liderzy zawodów – Wojciechowianie - w swojej miejscowości nie mają do dyspozycji pełnowymiarowego boiska, ale mają wielkie serce do siatkówki. Trenują w różnych miejscach nie tylko na terenie swojej gminy. Wojciechowska młodzież z wielką nadzieją oczekuje na otwarcie hali sportowej w samym Wojciechowie, co powinno nastąpić jeszcze przed wakacjami. „Płomień” jest zespołem w pełni amatorskim. Turniej w gościnnym Terespolu nie jest jednak pierwszym, w którym Wojciechowianie wzięli udział. Do trofeów należy między innymi zdobycie wcześniej pucharu za zajęcie trzeciego miejsca w Turnieju Niepodległości na Czubach w Lublinie. Zespołowi patronuje Stowarzyszenie TOWER, którego prezes ufundował koszulki zawodnikom i jest dobrym duchem tej drużyny.

Serwuje Patryk Moroz / Fot. Andrzej MorozTerespolski turniej był okazją do wspólnego spotkania młodych ludzi z kilku gmin województwa lubelskiego. Pozostawił po sobie miłe wrażenia, oraz zapewnienie jego uczestników, że za rok – również w Terespolu – dojdzie do rewanżu na siatkarskich boiskach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.