Facebook Google+ Twitter

Turniej Skórnickiego na 15-lecie startów

17 maja na poznańskim Golęcinie odbędzie się impreza żużlowa z okazji 15-lecia startów Adama Skórnickiego na polskich torach. Na ten dzień zaplanowano nie tylko zawody, ale też takie rozrywki, jak koncerty i turniej szermierki.

Adam Skórnicki zaprasza swych przyjaciół z toru. / Fot. www.skorpiony.orgStadion Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego zapełni się w samo południe. Od godziny 12 będzie można odwiedzać stoiska z gadżetami turniejowymi, a także kupić książkę o tematyce żużlowej. Wtedy odbędzie się też wystawa motocykli. Fani speedwaya starej daty spotkają się z gwiazdami, którzy potwierdzili już swój udział. Przybędą Józef Jarmuła (jeździł w latach 70-80.), Roman Jankowski (wychowanek Unii Leszno, obecnie trener Unii Tarnów, jego syn Łukasz prezentuje się w barwach PSŻ-u) oraz Sam Ermolenko (amerykański żużlowiec, zawodnik lat 80-90., wielokrotny mistrz świata).

Od godziny 13 przez około półtorej godziny będzie bardziej koncertowo. Wystąpią zespoły Gładek Brothers Band oraz IZOTOP. Pierwszy z nich wykonuje muzykę country i nosi miano grupy samowystarczalnej, gdyż ma w posiadaniu własną scenę na 13-metrowej przyczepie. Skład pochodzi z Leszna.

Drugi z zespołów, IZOTOP, tworzy muzykę rockowo-bluesową. Ich twórcy znani są głównie w Ostrowie Wlkp. oraz w Poznaniu. Klimaty country, rocka i bluesa świetnie oddają wizerunek Adama Skórnickiego, którego uważa się za kowboja, m.in. ze względu na charakterystyczną fryzurę, czyli długie włosy stanowiące jego znak rozpoznawczy.

Adam Skórnicki po wygranym ze Startem Gniezno meczu III rundy play off ubiegłego sezonu. / Fot. Małgorzata MrozekPrzed samymi zawodami żużlowymi widzowie obejrzą zmagania florecistów Integracyjnego Klubu Sportowego Leszno z żużlowcami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. IKS Leszno propaguje działalność sportową w środowisku osób niepełnosprawnych. 17 maja jako niepełnosprawni pojawią się także żużlowcy Andrzej Szymański, Krzysztof Cegielski, Dariusz Michalak i Garry Stead. Andrzej Szymański wciąż przechodzi kosztową rehabilitację i potwierdzono już, że będzie chodził. Do pełnej sprawności nie wrócił także Krzysztof Cegielski, którego 12. kręg obrócił się o 180 stopni w wypadku w 2003 roku w Szwecji. Dariusz Michalak z Zielonej Góry jeździł na żużlu 5 lat, w 1988 roku uległ wypadkowi w trakcie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Natomiast Garry Stead w wyniku zeszłorocznego wypadku jest sparaliżowany od pasa w dół.

Już od godziny 15 będzie można kibicować żużlowcom w ich zmaganiach. Prowadzącymi będą Tomasz Lorek oraz Andrzej Handzewniak. Ponadto członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Sportu Żużlowego uszykowali dwie duże niespodzianki dla jeżdżącego nie tylko w Polsce, ale też w Anglii i Szwecji, Sqóry. Nie bez powodu, skoro jest to kapitan drużyny, niewątpliwie przyczyniający się do utrzymania PSŻ-u w I lidze. Ceny biletów różnią się od tych w rozgrywkach ligowych. Za bilet normalny zapłacimy 15 zł, za ulgowy 10 zł, a program – 7 zł.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Skóra jest ekstra! Uwielbiałam go, kiedy jeździł w Częstochowie i uwielbiam po dzień dzisiejszy :)

A Jarmuła mam nadzieję, że jak zwykle da czadu :D Ach, gdyby tak przyszło mu urodzić się ze 30 lat później... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2008 23:02

+ :)

Turniej Skórnickiego zapowiada się bardzo ciekawie, osobiście zapraszam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.