Facebook Google+ Twitter

Turniej Speedmintona! Na Poznańskich Targach!

Grać może każdy, gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Zawodnicy z poznańskich szkół, przekonali się! Ty też możesz!

Speedminton, to nic innego jak wszystkim znany Badminton.
Jedyną dzielącą różnicą jest: inna rakieta i trochę cięższa i aerodynamiczna lotka.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, zorganizowały turniej w Speedmintona, w którym udział bierze sześć zgłoszonych szkół, a z każdej z nich po trzech uczniów. Grać może każdy. Udział biorą dziewczyny jak i chłopcy do lat 17.

- To bardzo dobrze zorganizowana impreza. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. - wypowiada się organizator Turnieju w Speedmintonie.
n/z - jeden z zawodników Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu. / All Rights Reserved (C) Bartosz Paczkowski / Fot. Bartosz Paczkowski

Na rozstawionych specjalnych niepołączonych matach bez siatki, utworzono trzy boiska do gry. Na każdym boisku gra jedna para przeciwników.

- W tym roku mamy ciężką konkurencje, ale dam z siebie wszystko. - wypowiada się młody zawodnik z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, Patryk Nowicki.

Speedminton to sport rakietowy, pokrewny do badmintona, w którym gra się bez siatki. Dzięki odpowiedniej budowie lotka charakteryzuje się wysoką stabilnością na wietrze, a specjalnie skonstruowane lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość do 290km/h.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.