Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13463 miejsce

Turniej „Step up” w SKT „Carmen” w Chorzowie

Tańczyć każdy może, trzeba tylko chcieć. Chorzów to małe miasto, nie żadna metropolia. Jednak do „Carmen” zjeżdżają się tego dnia, tj. 11 lutego, mali, średni i więksi pasjonaci, którym to absolutnie nie przeszkadza.

"Słoneczka" z nagrodami / Fot. Krzysztof KorzeniecPo 11 ma się zacząć cały ten taneczny ambaras. Pierwszy ogólnowojewódzki turniej tańca „Step up” organizowany przez Sportowy Klub Taneczny „Carmen” w Chorzowie. Jestem na miejscu o wiele wcześniej. Szukam na własną rękę oznak mającego się rozpocząć za godzinę turnieju. Najpierw trafiam na niepełny skład formacji „Kompromis”. Oni i ich całe instrumentarium kryją się w jednym z wielu pokoików. A jest co ukrywać – dwie wiolonczele, dwie gitary, perkusja, pianino, skrzypce, flet i niematerialny co prawda, ale równie cenny głos wokalistki.

O wpół do jedenastej w „Carmen” zaczyna powoli pojawiać się jakiś ruch, zjawia się coraz więcej tancerzy. Niektórzy wchodzą nieśmiało, jakby byli tu przypadkiem. Trzej dziesięcioletni chłopcy rozpoczynają rozgrzewkę rozciągającą przed rzędami jeszcze pustych krzeseł. Jeden ma wyraźne tendencje przywódcze. Pozostałą dwójkę musztruje bez taryfy ulgowej. Bez pracy nie ma kołaczy, panowie.

3..2..1..


W sali zaczyna być coraz głośniej i plącze się coraz więcej kabli. Oprawą muzyczną zajmuje się DJ 2 Rav, czyli Rafał Sonsala, grający na co dzień w klubie muzycznym „Merkury” w Chorzowie. Teraz ze skupioną miną nadzoruje swoje segmenty tajemniczych urządzeń, coś tam ciągle podkręca i nasłuchuje. Zza konsolety patrzy na salę niczym Stwórca na swoje zagubione owieczki.

Tancerze się kłębią, publiczność się niecierpliwi, bo już po jedenastej. Prowadząca Aleksandra Flak pojawia się na scenie i wita przybyłych gości, oraz tancerzy. Przedstawia też jury, które nagle zmaterializowało się na przed chwilą pustych krzesłach przy stoliku sędziowskim. Jury roztańczone w sposób różnorodny. Od tańca towarzyskiego mamy tutaj specjalistkę Anetę Koenig, posiadająca w tymże tańcu klasę B oraz Danutę Kwaśny. Jest też Arkadiusz Franczak, specjalista tańca new age oraz contemporary. Taniec ludowy to pasja kolejnego jurora, Michała Wolniewicza, za to Marcin Kaczyński specjalizuje się w tańcu irlandzkim. Dzieciaki z szacunkiem zerkają w stronę tej piątki, świadome, iż ich los jest dzisiaj w ich rękach. obrady jury / Fot. Krzysztof KorzeniecAle do rzeczy, do rzeczy. Prowadząca zapowiada rozpoczęcie zmagań w pierwszej kategorii wiekowej – od 5 do 10 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.