Facebook Google+ Twitter

Turniej SWATCH FIVB World Tour 2008 Mysłowice Open

W dniach od 2 do 7 września, w Mysłowicach po raz pierwszy zostanie rozegrany turniej z cyklu SWATCH FIVB World Tour. Wezmą w nim udział najlepsze pary kobiece w siatkówce plażowej z całego świata.

Konferencja / Fot. Oficjalna strona miasta MysłowiceTurniej zostanie rozegrany na czterech boiskach. Mecze na boisku głównym, będzie mogło oglądać cztery tysiące widzów. Zawodniczki będą miały do dyspozycji także dwa boiska treningowe. Dotychczas Mysłowice znane były z organizacji młodzieżowych turniejów piłki plażowej, takich jak mistrzostwa Europy czy świata. W tym roku miasto zadebiutuje jako organizator turnieju seniorskiego.

W przyszłym tygodniu stan obiektów sprawdzał będzie przedstawiciel światowej federacji siatkówki - supervisor turnieju, Włoch – Giorgio Masni. Organizatorzy spodziewają się drobiazgowej kontroli.

Dyrektor turnieju Elżbieta Zając podczas konferencji prasowej zapewniła, iż przed turniejem wymieniony zostanie piasek na boiskach, powstanie kontenerowe zaplecze (szatnie, natryski, magazyny).

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski, który sam jest fanem siatkówki plażowej, podkreślił, że dyscyplina w ostatnich latach bardzo mocno się rozwija. - Jeszcze 10 lat temu boisk do uprawiania tej dyscypliny było bardzo mało, przeważnie jeździło się nad morze aby pograć na piasku. Teraz w zasadzie nie ma miasta czy miasteczka, w którym się nie gra w plażówkę. Chcemy tę dyscyplinę bardzo propagować – mówił prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

W naszym kraju wszystko zaczęło się od World Tour w Starych Jabłonkach, który pozostał w pamięci zawodników. Mysłowice od kilku lat organizują światowe imprezy juniorskie.
- Jesteśmy postrzegani jako bardzo dobrzy organizatorzy imprez na plaży i jestem przekonany, że zawody na kompleksie Słupna będą bardzo udane. Liczymy, iż we wrześniu pojawią się tutaj wielkie nazwiska żeńskiej siatkówki plażowej - dodał Przedpełski.

Miasto zbudowało kompleks boisk plażowych, co roku przybywają nowe. W planach jest budowa hali do całorocznego uprawiania tej dyscypliny. W kompleksie Słupna Park znajduje się obecnie 10 boisk do gry w plażówkę. Tam, rokrocznie, prócz zawodów siatkarskich odbywa się też znany w całym kraju Off Festiwal.
- Mysłowice są już znane z zespołu Myslowitz, a od kilku lat z siatkówki plażowej w wydaniu międzynarodowym. Jestem przekonana, że sztab organizacyjny wywiąże się perfekcyjnie ze swojego zadania i będą Państwo mile wspominać pobyt w naszym mieście w czasie trwania turnieju – powiedziała Ewelina Muzyk-Dzieża, sekretarz Miasta Mysłowice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.