116611 miejsce

Turniej w Charleston wygrała Wozniacki!

Dunka Caroline Wozniacki wygrała turniej WTA Family Circle Cup w Charleston (pula nagród 721,000 dolarów). W finale pokonała Rosjankę Elenę Vesninę 6:2/6:3.

Caroline Wozniacki zanim znalazła się w finale musiała zmierzyć się z czterema rywalkami.
W drugiej rundzie (w pierwszej nie grała - dostała wolny los) spotkała się z kwalifikantką z USA Iriną Falconi. Dunka łatwo pokonała Amerykankę 6:1/6:1.

W trzeciej rundzie zagrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą (nr 49). Ten mecz wygrała dość ciężko, dopiero po tie-breakach w dwóch setach 7:6(6)/7:6(9).

W ćwierćfinale walczyła z numerem 23 kobiecego rankingu - Belgijką Yaniną Wickmayer. Dunka na korcie męczyła się niemiłosiernie. Fatalnie zagrywała piłki, wyrzucała na aut, mnożyła ilość niewymuszonych błędów. Przytomna Wickmayer wykorzystała sytuację. Pierwszego seta Caroline przegrała do czterech. Belgijka miała sporą przewagę i dużą szansę wyeliminować faworytkę spotkania. Jednak ewentualna wygrana zdekoncentrowała Wickmayer, która zaczęła psuć łatwe uderzenia. Ostatecznie wygrał spokój i doświadczenie numeru jeden. Mecz zakończył się wynikiem 4:6/6:4/6:4 dla Wozniacki.

W półfinale zmierzyła się z Jeleną Jankovic (nr 8). W tym pojedynku pokazała więcej swoich możliwości grając lepiej niż we wcześniejszych spotkaniach. Trzeba przyznać, że styl Jankovic jest podobny do Wozniacki. Panie lubują się w defensywnie. Potrafią przebijać piłkę w nieskończoność, do pierwszego błędu rywalki. Grę chciała przyśpieszyć Jankovic. Serbka próbowała zdobywać punkty atakując przy siatce, niestety, próby te kończyły się punktem dla przeciwniczki. Wozniacki pokonała Serbkę poprzez konsekwentną grę 6:4/6:4.

W finale spotkała się z dobrze grającą w Charleston Rosjanką Eleną Vesniną (nr 56), która wyeliminowała w trzeciej rundzie ubiegłoroczną zwyciężczynię turnieju - Australijkę Samanthę Stosur (nr 6). Rosjanka grała dobrze, pokazując świetne woleje przy siatce i drop - shoty. Na nieszczęście dla Vesniny dobrze grała też Caroline.Oznaczać to mogło tylko jedno - przeciwniczka nie ma szans. Wozniacki w 1 godzinę i 35 minut zdobyła mistrzostwo wygrywając 6:2/6:3. Na swym koncie miała tylko 10 niewymuszonych błędów, a także 6 asów.

/ Fot. PAP/EPATriumfatorka otrzymała 111,000 dolarów i 470 punktów. Był to jej trzeci wygrany mecz w tym sezonie. Wcześniej zwyciężyła w Dubaju i Indian Wells.

Finalistka dostała 57,350 dolarów i 320 punktów. Dzięki uczestnictwu w meczu finałowym, Viesnina znacznie awansowała w rankingu WTA. Od poniedziałku, 11 kwietnia, z 56 miejsca wskoczyła na 45.