Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5364 miejsce

Turnusy świąteczno-noworoczne dla zagranicznych gości

Ten rok ma być ostatnim, w którym kuracjusze sanatoryjni spędzają na turnusach święta czy Nowy Rok. Władze doszły do wniosku, po co tracić miejsca w sanatoriach dla krajowych kuracjuszy, jak można zarobić na kuracjuszach z państw zachodnich

Nasz rząd zaangażował się (program wartości 4 mln zł) w przyciąganie do polskich uzdrowisk klientów z zagranicy. Za unijne fundusze zostanie w nich podwyższony standard usług i ceny turnusów. Kuracjusze z Niemiec, Danii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i USA, mają spowodować, że turystyka medyczna będzie jedną z 15 najbardziej perspektywicznych i opłacalnych polskich sektorów ekonomicznych i gospodarczych.

Właściwie, to niemieckich kuracjuszy, nie trzeba było zbytnio zachęcać. Od lat upodobali sobie polskie, nadmorskie kurorty, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg (podobnie jak niemieccy turyści upodobali sobie Międzyzdroje, Dziwnówek) i oczywiście górskie. Dla emerytów (kuracjuszy) z Niemiec równowartość ok. 500 euro to niewielki wydatek, więc chętnie zajmą miejsce Polaków w kurortach na turnusach Świątecznych, czy Świąteczno-Noworocznych i nie tylko.

Tym bardziej, że w 2010 r NFZ zmniejszył wydatnie (o 17 procent) wydatki na leczenie uzdrowiskowe. W 2012 NFZ przeznaczył na leczenie uzdrowiskowe (dopłaty) już tylko 601 mln zł. Dostęp biednych emerytów (kuracjuszy) z Polski do leczenia uzdrowiskowego zostanie mocno ograniczony. W związku z tym wydłużony zostanie także czas oczekiwania na przydzielenie leczenia sanatoryjnego, czy rehabilitacyjnego.

Kołobrzeskie Molo / Fot. Elżbieta SadowskaJuż od 22.12.2012 r do Kołobrzegu zaczęli zjeżdżać na turnusy Świąteczno-Noworoczne kuracjusze i turyści z Niemiec. Większość ich zjechała do obiektów (sanatorium) Arki, Ikara (Bałtyk w remoncie), Verano, Perły Bałtyku, gdzie znajomość języka niemieckiego przez polska obsługę (personel) jest normą. Niemieccy kuracjusze (turyści) są zachwyceni organizacją polskich Wigilii i Balów Sylwestrowych.

W okresie świątecznym, na promenadzie w Kołobrzegu język niemiecki słychać wszędzie, czynna jest większość kawiarni, sklepów i kramów przy Molo, nawet smażalni ryb, chociaż to zima ( biznes to biznes). Co tam kramy i smażalnie, nawet organizatorzy prezentacji różnych towarów, wycieczek po okolicznych ciekawych miejscach i miejscowościach, nawet wycieczek statkami po morzu znajdują chętnych do rejsów. A wszędzie napisy i informacje w języku polskim i niemieckim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Już od 22.12.2012 r do Kołobrzegu zaczęli zjeżdżać na turnusy Świąteczno-Noworoczne kuracjusze i turyści z Niemiec" - Koniec świata 21.12.2012 r woleli przeczekać u siebie?'.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem, widziałem, słyszałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To mój 100 artykuł mam nadzieję, że znajdzie czytelników!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.