138964 miejsce

Turów Zgorzelec: nie odpuścimy meczu z Panellinios Ateny

Już dziś o 18.30, we wrocławskiej Hali Orbita, koszykarze Turowa Zgorzelec zmierzą się z Panellinios Ateny. Czy drużyna ze Zgorzelca ma jeszcze szansę na awans w pucharze EUROCUP?

Andrej Urlep - trener Turowa Zgorzelec / Fot. Bartosz SenderekEkipa Turowa do tej pory przegrała wszystkie 3 spotkania w ramach pucharu EUROCUP, być może lekiem na niepowodzenia Zgorzelczan będzie nowy trener którym kilka tygodni temu został Andrej Urlep.

Słoweński szkoleniowiec dostrzega jeszcze szansę awansu swojej drużyny: "Będziemy walczyć; myślę, że gdybyśmy wygrali wszystkie trzy mecze to mielibyśmy dużą szansę wejścia (do następnej fazy rozgrywek - przyp. red.)".

Jednocześnie Urlep zaznaczył, że o wygraną z Grekami nie będzie łatwo: "Muszę powiedzieć, że Panellinios jest bardzo dobrą drużyną. Mecz w Atenach pokazał, że gdybyśmy przez 40 minut grali tak jak zagraliśmy w trzeciej kwarcie to walczylibyśmy jak równy z równym" - ocenił trener.

"Na pewno nie odpuścimy, nasza drużyna będzie walczyć do końca" - mówił na przedmeczowej konferencji Waldemar Łuczak, dyrektor sportowy klubu. Łuczak zaznaczył również, że Turów przy zwycięstwach w najbliższych spotkaniach realne szanse na awans.

Czy drużyna Turowa Zgorzelec pod wodzą Andreja Urlepa zdoła jeszcze powalczyć o puchar EUROCUP dowiemy się już dziś wieczorem. Spotkanie Turów Zgorzelec - Panellinios Ateny we wrocławskiej Hali Orbita zaplanowane jest na godzinę 18:30.