Turów Zgorzelec przegrywa na zakończenie przygody z EUROCUP

PGE Turów Zgorzelec przegrał przed własną publicznością z hiszpańską Gran Canarią 2014 70:75. Dla graczy ze Zgorzelca był to ostatni mecz w europejskim pucharze EUROCUP.

Adam Wójcik - kapitan PGE Turowa Zgorzelec / Fot. Bartosz SenderekO tym, że Turów odpadnie z rozgrywek wiadomo było już przed meczem. Drużyna ze Zgorzelca w pucharze EUROCUP wygrała tylko jedno spotkanie. Wtorkowy mecz dla podopiecznych Andreja Urlepa był więc pożegnaniem z europejskimi pucharami.

Zawodnicy Turowa w pierwszej połowie meczu starali się dotrzymać tempa drużynie z Wysp Kanaryjskich. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali jednym punktem. W drugiej lepsi okazali się goście (23:25).

W trzeciej kwarcie gra ofensywna Turowa znacznie osłabła, gracze Gran Canarii zaczęli systematycznie powiększać przewagę nad zgorzelczanami. Kwarta zakończyła się pięciopunktową porażką Turowa, a w całym meczu prowadzenie Hiszpanów wzrosło do 65:59.

W ostatniej partii gracze Pedro Martineza spokojnie kontrolowali grę. W ostatnich sekundach spotkania, na osłodę, 3 punkty dla Turowa zdobył Justin Gray zmniejszając różnicę w wyniku kwarty do jednego punktu.

Ostatecznie PGE Turów Zgorzelec przegrał 70:75. Koszykarze Gran Canaria 2014, dzięki wtorkowej wygranej, awansowali do kolejnej rundy pucharu EUROCUP.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Michael Wright z Turowa, Amerykanin zdobył 16 punktów i zaliczył trzy zbiórki. W drużynie przyjezdnych najlepiej spisywał się Will McDonald, zawodnik spędził na boisku prawie 18 minut zdobywając dla swojego zespołu 12 punktów.