Facebook Google+ Twitter

Turyn: Pracownicy Fiata manifestują, bo boją się przejęcia przez Opla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 15:22

Związki zawodowe nie ufają kierownictwu Fiata i domagają się spotkania z zarządem przed sfinalizowaniem rozmów koncernu z niemieckim Oplem. W Turynie odbył się wiec pracowników zakładów. Zarząd Fiata uspokaja, że jego międzynarodowa ekspansja nie odbije się na zatrudnieniu we Włoszech.

W pochodzie, który przeszedł spod zakładów Mirafiori pod budynek dyrekcji Fiata, udział wzięło około piętnastu tysięcy osób. Byli wśród nich pracownicy fabryk w Pomigliano d'Arco pod Neapolem i Termini Imerese na Sycylii, zagrożonych przez ewentualne przejęcie przez włoski koncern niemieckiego Opla.

Wraz z robotnikami szedł burmistrz Turynu, a postulaty demonstrantów poparł arcybiskup tego miasta, kardynał Severino Poletto.

Dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne zapowiedział wczoraj, że liczy na podpisanie umowy z Niemcami 20 maja i po tej dacie gotów jest rozmawiać z załogami. Związki zawodowe obawiają się, że wtedy może już być za późno na jakiekolwiek zmiany w porozumieniach zawartych ponad ich głowami.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.