Facebook Google+ Twitter

Turyn. Wypadek w szkole, zginął uczeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 21:47

Wypadek w szkole średniej pod Turynem, w którym zginął jeden uczeń, a siedemnastu odniosło rany, był - zdaniem związków zawodowych i ruchów ochrony środowiska - "zapowiedzianą tragedią". Przypomina się, że trzy czwarte budynków szkolnych we Włoszech stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży.

Wypadek miał miejsce na krótko przed południem, gdy uczniowie liceum im. Karola Darwina w Rivoli pod Turynem wracali do klasy po przerwie. Na ich głowy nagle runęła ciężka podsufitka, grubości ośmiu centymetrów. Na miejscu zginął 17-letni chłopiec, kilkunastu uczniów odwiedziono do szpitala, stan trojga jest poważny. Ze wstępnego dochodzenia wynika, że przyczyną tragedii było urwanie się rury, umieszczonej między sufitem i podsufitką.

Budynki szkolne należą do najniebezpieczniejszych we Włoszech. W ubiegłym roku rany odniosło ponad 90 tysięcy uczniów i blisko 13 tysięcy nauczycieli. Trzy czwarte budynków nie odpowiada obowiązującym normom bezpieczeństwa, a większość znajduje się na obszarach zagrożonych wstrząsami sejsmicznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.