Facebook Google+ Twitter

Turyści wyjeżdżający do egzotycznych krajów będą mieli lepszą opiekę medyczną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 14:51

Turyści wyjeżdżający na egzotyczne wakacje będą mogli liczyć na lepszą opiekę oraz informację medyczną. W kraju powstaną Certyfikowane Centra Medycyny Podróży.

Profesor Bogdan Jaremin, dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni podkreślił, że istniejące placówki będą mogły uzyskać certyfikat po odpowiednich szkoleniach lekarzy. - Najważniejsze jest to, aby podnieść jakość usług związanych z przygotowaniem bezpiecznej podróży - dodał profesor Jaremin.

Doktor Andrzej Kotłowski, szef Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej przyznaje, że zdarzały się sytuacje, że podróżni wyjeżdżający w tropiki nie byli poddawani odpowiedniej profilaktyce przeciwmalarycznej, albo przyjmowali niepotrzebne szczepienia.

Andrzej Szymański z Krajowej Izby Turystyki w Polsce podkreślił, że biura podróży będą mogły się ubiegać o tytuł bezpiecznego partnera w podróży. Będzie to zobowiązywało do podawania podstawowych informacji na temat ewentualnych zagrożeń związanych z kierunkiem i celem wyjazdu oraz wskazywania konkretnych centrów medycyny podróży, gdzie wyjeżdżający turysta uzyska informacje.

Certyfikaty będzie wydawał Krajowy Ośrodek Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Do tej porty chęć zdobycia certyfikatu zadeklarowało 35 placówek. Odpowiednie szkolenia dla lekarzy rozpoczną się w tym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.