Facebook Google+ Twitter

Turyści z Niemiec podziwiają gdańskie śmietniki

Środowy Dziennik Bałtycki informuje o pracach archeologicznych prowadzonych przy średniowiecznym murze, okalającym Główne Miasto i ewentualnych planach odtworzenia fosy. Nie wspomina jednak o drugim dnie badań. Dosłownie dnie...

fot. Tomasz Bożyczkofot. Tomasz Bożyczko Do czasu rozpoczęcia badań, za murem ukrywały się śmietniki. W związku z rozpoczęciem badań, sześć pojemników stanęło na rogu ulic Latarnianej i św. Ducha.

Miejscowi kloszardzi, wyszukujący w nich skarbów, stali się dla turystów nie mniejszą atrakcją, niż stojący nieopodal pomnik króla Jana III Sobieskiego, a przed dłuższym filmowaniem scenek rodzajowych z Gdańska, powstrzymuje ich jedynie fetor unoszący się z kontenerów.

Konieczność ruszenia pojemników z ich pierwotnego miejsca nie podlega dyskusji w związku z rozpoczętymi badaniami. Zastanawia jedynie fakt, że zamiast przesunąć je bliżej ul. Szerokiej, gdzie nadal pozostawałyby w ukryciu, zostały wystawione na pokaz mieszkańcom i turystom.

fot. Tomasz BożyczkoPikanterii dodaje fakt, że owo miejsce, zajęte obecnie przez śmieci, znajduje się vis-a-vis wejścia do hotelufot. Tomasz Bożyczko Wolne Miasto. Jego dyrektor, pani Anna Napiątek, interweniowała już w PRSP, Biurze Obsługi Mieszkańców, Regionalnym Ośrodku Badań i Dokumentacji Zabytków, Sanepidzie, Urzędzie Miejskim i Straży Miejskiej. Rezultat? Niezrozumiała i nic nie wnosząca do sprawy odpowiedź z Wydziału Gospodarki Komunalnej przy UM oraz wizyta pracowników Straży Miejskiej, celem sprawdzenia dokumentów dotyczących sposobu wywozu śmieci przez... hotel.

fot. Ewa KowalskaZadowoleni z obecnego stanu rzeczy wydają się być dwaj bezdomni, którzy parę dni temu urządzili sobie pod murem przytulne miejsce do spania, a dla zapewnienia spokoju, zastawiają się sześcioma kontenerami na śmieci. Tylko ci wścibscy niemieccy turyści, wychylający się z okien i flesze ich aparatów fotograficznych zakłócają ich sen.

A wszystko to dzieje się w sercu historycznej części Gdańska, na początku XXI wieku...

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Faktycznie, mozna by te kosze - jak piszesz - przesunąć. Ludzie działają czasami totalnie bez namysłu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.