Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2545 miejsce

Turysta poskarżył się sądowi na smog w Zakopanem. Miasto niesłusznie pobiera opłatę klimatyczną?

Jeden z turystów odwiedzających Zakopane złożył pozew do sądu w sprawie opłaty klimatycznej.

 / Fot. TVN24/x-newsZakopane pobiera opłatę klimatyczną, choć całe miasto spowija smog. - Dwie godziny, tyle nam zajął spacer. Po tym spacerze w naturze nadawałem się do reanimacji - powiedział dr Bogdan Achimescu, turysta z Krakowa, który złożył pozew w tej sprawie. Jego zdaniem miasto niesłusznie pobiera opłatę miejscową w wysokości dwóch złotych dziennie. Do pozwu dołączył się RPO.

Leszek Dorula, prezydent Zakopanego, zapowiedział walkę ze smogiem. - Chcemy w dwa, trzy lata wymienić w osiemset domowych pieców, czyli tyle, ile w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Mamy nadzieję, że sąd weźmie pod uwagę nasze starania - powiedział. Dodatkowo magistrat zatrudnił ekodoradcę.


TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BO TO OPŁATA ZA INFRASTRUKTURĘ. tylko ma idiotyczną nazwę. Słusznie pobierana jest. Turysta stwarza wzrost wywozu śmieci. kanalizacji i innych usług infrastruktury, za które gmina płaci, mając koszty. A więc turysto, korzystasz, to płać za pobyt i utrzymanie dróg, kanalizacji itp. itd...nawet lamp ulicznych i koszy na śmieci . odśnieżania itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.