Facebook Google+ Twitter

Turystyczna studniówka przed KROPKĄ

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-11 13:21

Już tylko trzy miesiące pozostały do rozpoczęcia największego letniego turystycznego święta muzycznego, czyli festiwalu KROPKA w Głuchołazach. Organizatorzy odsłaniają ostatnie karty programu. Kto pojawi się w tym roku?

Organizatorzy festiwalu nie tak dawno wyliczyli 100 dni do rozpoczęcia Kropki, na co wskazuje także licznik umieszczony na oficjalnej stronie internetowej przeglądu. Wśród ogłoszonego już w większej części programu festiwalu znajdziemy między innymi Jacka Stęszewskiego (lidera zespołu Koniec Świata w swoim poetyckim projekcie), Zespół Reprezentacyjny (w którym występują między innymi Jarosław Gugała czy Filip Łobodziński), Chwilę Nieuwagi (laureat pierwszego miejsca festiwalu), legendę piosenki turystycznej - grupę SETA. Nie braknie również zwycięzców z ubiegłego roku, grupy Shantażyści czy grającego z niezłym przytupem zespołu Kuśka Brothers.

Jak zapowiadają organizatorzy, pojawi się jeszcze wisienka na torcie. Fani piosenki turystycznej muszą się jeszcze jednak uzbroić w cierpliwość. Uchylili jednak rąbka tajemnicy dotyczącej ostatniego, jak zawsze międzynarodowego dnia. Wiadomo, że swoje recitale zagrają Alosza Awdiejew oraz Ivan Mládek, który jest autorem kultowego Jožina z bažin.

Jeszcze w kwietniu ma ruszyć nabór zespołów do Przeglądu Utworów z Charakterem, czyli konkursu dla młodych wykonawców, stawiających swoje pierwsze muzyczne kroki w Krainie Łagodności. Ruszył natomiast już nabór wolontariuszy, potrzebnych do obsługi imprezy. Podobnie jak podczas poprzednich ośmiu edycji festiwalu organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych noclegi w sali gimnastycznej oraz na polu namiotowym. Tegoroczna Kropka potrwa od 17 do 19 lipca, a wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
(Marek Jurkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.