Facebook Google+ Twitter

Turystyka lotnicza – nowy produkt turystyczny

Turystyka lotnicza – możliwości i perspektywy” – pod takim tytułem odbyła się konferencja poświęcona przyszłości turystyki lotniczej w Polsce. Wielkie zainteresowanie ze strony branży turystycznej i władz samorządowych napawa optymizmem.

Spotkanie w Kętrzynie (warmińsko-mazurskie) zgromadziło przedstawicieli branży turystycznej, władz samorządowych (szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego) i środowiska lotniczego. Wszyscy spotkali się w jednym celu: poznać możliwości wprowadzenia na polski rynek nowego produktu – turystyki lotniczej.

Jak zauważyli uczestnicy konferencji jednym z poważniejszych problemów jest brak informacji odnośnie oferty turystycznej, która skierowana byłaby do określonych grup: pilotów, którzy posiadają własny samolot lub go wynajmują oraz zorganizowanych grup, które wykorzystują małe samoloty w celu przemieszczania się w ciekawe i atrakcyjne miejsca. Brak oferty do tych grup sprawia, że pomimo zapotrzebowania wciąż brakuje profesjonalnej, kompleksowej pomocy w zorganizowaniu wyprawy o charakterze turystycznym.

Przy wykorzystaniu tzw. małego lotnictwa (General Aviation) oraz współpracy pomiędzy branżą turystyczną a środowiskiem lotniczym można by zaspokoić potrzeby ludzi, którzy wybierają samolot na weekendowy wypad. Za przykład podano region Warmii i Mazur, który pomimo dość dobrze rozwiniętej sieci lotnisk i lądowisk mogłyby swoją ofertę turystyczną wzbogacić o kolejny element, tj. zorganizowanie dwu-trzydniowego wylotu osób z południowej i centralnej Polski do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. To właśnie dzięki małemu lotnictwu, a nie wielkim komunikacyjnym połączeniom pasażerskim uczestnicy konferencji chcą rozwijać tego typu turystykę.

Turystyka lotnicza jest to oferta dla osób ceniących sobie czas i wygodę. Jednak wbrew stereotypom takie rozwiązania komunikacyjne nie drogie dla potencjalnych turystów. Najważniejszym elementem wdrożenia projektu jest przygotowanie przez branże turystyczne, przy wsparciu środowiska lotniczego (aeroklubów, dyrektorów i właścicieli lotnisk i lądowisk) oferty dla wyselekcjonowanej, nowej grupy osób, które zainteresowane byłyby tego typu rozwiązaniom. Taka oferta składać się musi z od kompleksowej informacji o atrakcjach turystycznych danego regionu, poprzez przygotowanie programu pobytu, skończywszy na obsłudze naziemnej na lotniskach i lądowiskach. Potencjalnego turystę, który chciałby skorzystać z takiej oferty interesować powinno tylko jedno – cena usługi, resztą zająć się musi profesjonalna firma turystyczna.
Powyższy przykład jest tylko jednym z wielu, które zostało zaprezentowane podczas konferencji.

Dowodem wielkiego zainteresowania wdrożenia turystyki lotniczej i dodanie jej jako nowej oferty Warmii i Mazur są licznie zgromadzeni przedstawiciele branży turystycznej (m.in. Polskiej Izby Turystycznej, biur podróży, hoteli), władz samorządowych (m.in. przedstawiciel władz sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego, starostowie z województwa, burmistrzowie i wójtowie).

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli środowiska lotniczego. W konferencji uczestniczyli m.in. Prezes i Wiceprezes Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, dyrektorzy i właściciele lotnisk i lądowisk znajdujących się na Warmii i Mazurach, prezesi aeroklubów, dyrektorzy dwóch aeroklubów z Litwy wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi.
Wsparcie idei przez Departament Turystyki Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego, władz samorządowych, branży turystycznej oraz lotniczej napawa optymizmem co do urzeczywistnienia się w niedługim czasie przedstawionego podczas konferencji pomysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.