Facebook Google+ Twitter

Turystyka made in Poland

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-02 12:10

Polska to kraj, który warto odwiedzać o każdej porze roku. Coraz szersze bogactwo produktów turystycznych kusi rzesze turystów z całego świata. Co warto zobaczyć? Dokąd się wybrać? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Festyn Archeologiczny w Biskupinie źródło: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Festyn_archeologiczny.jpg&filetimestamp=20100204140355 / Fot. Andrzej Łuczak, woochuck@onet.euZagraniczni turyści po wizycie w Polsce są pod dużym wrażeniem, choć prawdopodobnie widzieli jedynie mały ułamek atrakcji turystycznych, których nie brakuje w naszym pięknym kraju. W poniższym artykule przedstawiamy kilka miejsc, które warto odkryć, odwiedzić. Polacy, wymieniając atrakcje turystyczne Polski, najczęściej zachwalają plaże Bałtyku, jeziora Warmii i Mazur oraz Kraków czy Tatry. Atrakcje te są doskonale znane, dlatego my proponujemy alternatywne kierunki wycieczek.

Punkt pierwszy. Oświęcim

To miejsce, które pobudzi wyobraźnię każdego turysty, zwłaszcza zagraniczni goście są pod wrażeniem. Odwiedzając obóz Auschwitz po raz pierwszy, większość z nich doznaje szoku, gdyż teoria znana jedynie z kart książek nie oddaje powagi i koszmaru tego miejsca. Ponura i krwawa przeszłość nie należy do najłatwiejszych, a mimo to wciąż Oświęcim jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem w Polsce.

Punkt drugi. Wieliczka

To tu znajduje się zabytkowa kopalnia soli Wieliczka umieszczona na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO (w 1978 roku). Podziemne jeziora i wyrobiska, wykute w soli kaplice, rzeźby i płaskorzeźby przyciągają turystów z kraju i zagranicy.
Zespół podziemnych wyrobisk tworzy 3 tysiące komór, które połączone są chodnikami o długości 300 km. Wszystko to na 9 poziomach na głębokości od 64 do 327 metrów. Jest to jedyny na świecie czynny nieprzerwanie od średniowiecza obiekt górniczy, a rocznie kopalnię odwiedza ponad milion turystów. Za sprawą wyjątkowej i atrakcyjnej scenerii zabytkowa kopalnia to także miejsce wykorzystywane do organizacji imprez, przyjęć, wystaw czy konferencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.