Facebook Google+ Twitter

Turystyka na wsi

O rolnictwie mało się mówi. A to ważna dziedzina gospodarki, w której zaszło dużo zmian. Alternatywą dla tradycyjnej uprawy roli stają się szczególnie turystyka i agroturystyka.

 / Fot. http://www.flickr.com/search/?q=wie%C5%9BO nowych możliwościach inwestowania na wsi i tworzeniu miejsc pracy, 21 stycznia, w starostwie powiatowym w Siemiatyczach mówili przedstawiciele Fundacji Inicjatyw Rozwojowych z Białegostoku. Było to spotkanie, podczas którego zaprezentowali trzy projekty, dotyczące wiosek tematycznych na terenach gmin w województwie podlaskim. Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Wydziału Promocji starostwa w Siemiatyczach.

Zebranym i zaproszonym gościom z powiatu siemiatyckiego pokazywano jak można zarabiać i funkcjonować na terenach wiejskich poza zwykłą turystyką wiejską i agroturystyką. Przykładem może być wieś związana z "duchem puszczy" w Czarnej Wsi Kościelnej. Postawiono tutaj na szlak rękodzieła. We wsi przyjmowane są grupy zorganizowane i następuje pełna obsługa tych grup. Gra się na emocjach, dając odwiedzającym możliwości zabaw, gier, konsumpcji, rywalizacji. Idea wsi tematycznych jest skierowana do bardzo szerokiego grona odbiorców; każdego, kto chce ciekawie spędzić czas.

Więcej informacji na ten temat na stronie: fir.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Turystyka na wsi. Jest to temat trudny. Wielu uciekło do miasta i wyrzeka się jej jak żaba błota. Wielu przejeżdża przez wieś bez refleksji... A jest to miejsce, gdzie wszystko się rodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.