Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27072 miejsce

Turystyka off-road. Pasjonaci 4x4 aktywni przez okrągły rok

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-08 17:25

Jazda off-roadowa z początku jest ucieczką od zgiełku miast i zakorkowanych szos, potem nieco adrenaliny w terenie, gdzie nikt o zdrowych zmysłach nawet nie próbowałby przejechać, a potem... to już wciąga zupełnie i bez reszty.

4x4 / Fot. Jacek Andrzej KwiatkowskiTurystyka off-roadowa czyli poza utartymi, asfaltowymi szlakami staje się coraz bardziej popularna. Fantastyczne jest to, że można jeździć w ten sposób czysto rekreacyjnie albo bardzo wyczynowo, można dotrzeć samochodem w miejsca, które normalnie nie są dostępne oraz można uprawiać tą pasję bez względu na pogodę i o każdej porze roku. Na portalach entuzjastów tej dyscypliny można znaleźć informacje o nadchodzących imprezach. Poziom wymagań od uczestników jest zróżnicowany - od propozycji urokliwych wycieczek i softowych szkółek dla początkujących aż po hardcorowe wyprawy, gdzie masz nieomalże gwarancję, że unurzasz się minimum po pas w błocie przy wyciąganiu auta z bagna... No cóż, każda pasja ma swoich amatorów.

Poniżej kilka zapowiedzi imprez pokazujących jak zróżnicowane są imprezy 4x4.

Niedzielne Kursy 4x4. Rozpoczynamy spotkania w "Niedzielnej szkole" Polskich Bezdroży. Raz miesiącu, w ostatnią niedzielę, będziemy prowadzić szkolenia z zakresu jazdy terenowej dla osób posiadających własny samochód 4x4. Istnieje także możliwość wynajęcia od nas auta i przeprowadzenie szkolenia indywidualnego. Jest to dobry wariant dla osób, które rozważają zakup auta terenowego a chciałyby przed zakupem "posmakować" czym jest off-road. Zachęcamy Was gorąco do poznawania możliwości własnych aut, co pozwoli Wam, mamy nadzieję, czerpać w przyszłości dużo radości z samodzielnych podróży i włóczęg poza asfaltem. Szkolenie odbywać się będzie w bezpiecznym miejscu i jest przeznaczone zarówno dla posiadaczy aut seryjnych jak i dla osób, które auta zdążyły już "uzbroić" ale nie mają jeszcze doświadczenia w korzystaniu z niego.

Zapraszamy Was do przejazdu trasą będącą wariacją wokół dawnego Królewskiego Traktu, którym Jagiełło podążał z Krakowa do Wilna. Będziemy przemierzać drogi i dróżki wiodące obrzeżami Puszczy Kozienickiej a także przez samą puszczę. Trasa liczy ok. 110 km, czas przejazdu łącznie ze zwiedzaniem wynosi ok. 5-6 godzin. Staramy się omijać asfalt i podróżować drogami polnymi, szutrowymi, leśnymi. Do przejechania również dla aut typu SUV (przygotowane objazdy problematycznych odcinków). Podróżować będziemy korzystając z roadbooka, samodzielnie lub w grupach, skupiając się na odkrywaniu piękna okolic i zabytków, które nas otaczają, a które tak często mijamy pędząc w nieznane... Na koniec spotykamy się przy ognisku, w samym sercu starego, puszczańskiego lasu. W ramach ceny kiełbaski, piwo, grzane wino i inne napoje bez limitu. Na trasie uczestnicy otrzymują posiłek w postaci talerza pysznej, gorącej zupy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.