Facebook Google+ Twitter

Turystyka piesza w Zgierzu rozkwita!

KTP PTTK zorganizował XXXVII Rajd do Zgierza. Na starcie stanęło 180 uczestników. Na mecie na turystów czekały ciepły poczęstunek i nagrody.

Najważniejsze to zapoznać się z opisem trasy/FOT. Paweł Wężyk

Start

Godz. 10:10 na pętli autobusowej przy ul. Szczawińskiej w Zgierzu zbierają się najmłodsi turyści ze Zgierza i okolic. Kierownik trasy nr 2, Jadwiga Wilmańska wręcza opiekunom grup opisy tras i tłumaczy, na co zwrócić szczególną uwagę, żeby się nie zgubić. Wszyscy z zainteresowaniem czytają mapę trasy. Każda grupa zaopatrzona jest w kompas, mapę i apteczkę. O godz. 10:30 rusza w drogę.

Na trasie/ FOT. Paweł WężykPoczątkowo turyści idą asfaltową drogą, która po krótkim czasie zmienia się w szutrową. Na skraju lasu należy skręcić w lewo i dalej podążać leśnym duktem. Teraz droga biegnie pod górkę – na sam szczyt jednej z gór Wilamowskich (204 m n.p.m.). Turyści odpoczywają. W tym czasie opiekun opowiada uczestnikom rajdu, jak należy się zachowywać w lesie i uczy młodych adeptów pieszych wycieczek nazw napotkanych drzew. Dzieci są zachwycone.

Pierwszy odpoczynek/ FOT. Paweł WężykPo krótkiej przerwie grupa rusza dalej. Teraz trasa wiedzie przez młody las sosnowy, a następnie w kierunku wsi Dąbrówka Strumiany. Po przejściu przez wieś została ostatnia prosta i meta w „Barze przy kominku” na Malince.

Wreszcie na mecie

Na uczestników rajdu czekali już organizatorzy. Dla wszystkich przygotowane były kiełbaski, chleb i herbata. Dzieci od razu zabrały się za pieczenie kiełbasek. Z baru dochodził gwar zmęczonych ale uradowanych, młodych turystów. Każdy opowiadał o trudach wędrówki. I z niecierpliwością czekał na rozdanie nagród.


Kiełbaski były pyszne/ FOT. Paweł Wężyk

Każda grupa dostała od organizatorów upominek: mapę turystyczną, przewodniki i wiele innych. Młodzi turyści otrzymali również potwierdzenie udziału w wycieczce, co pozwoli uzyskać kolejne punkty potrzebne do uzyskania odznaki turystycznej OTP.

Kilka słów od organizatorów rajdu:

Pamiątkowy znaczek/ FOT. Paweł WężykOrganizatorem rajdu była Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Zgierskiego PTTK.

Kolejny rajd odbędzie się już 19 listopada. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://zgierz.pttk.pl/ lub dzwoniąc na numer: 42 715-34-70.

Zapraszam również do fotogalerii z rajdu.

 


 

Każda grupa na mecie otrzymała nagrodę/ FOT. Paweł Wężyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki za adres. Tego typu strony zawsze trafiają do mojego folderu : ulubione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, logo PTTK (weszłam na zgierz.pttk.pl) nie jest mi obce, chociaż nie jestem członkiem tejże organizacji. Znam go ze strony gdańskich przewodników, której jestem matką chrzestną :) Zapraszam Ciebie na link :) Widzę, że zgierski oddział jest aktywny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.