Facebook Google+ Twitter

Tusk apeluje do Komisji Europejskiej ws. grypy na Ukrainie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 19:39

Donald Tusk apeluje do Komisji Europejskiej o pilne zajęcie się sytuacją związaną z epidemią grypy na Ukrainie. Premier chce, aby Komisja oszacowała jakie są możliwości przekazania temu krajowi potrzebnych leków i materiałów medycznych.

Donald Tusk napisał listy w tej sprawie do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso oraz premiera przewodniczącej obecnie Unii Europejskiej Szwecji - Fredrika Reinfeldta.
Szef rządu zaznaczył, że Europa po raz kolejny stanęła przed wyzwaniem o charakterze transgranicznym.

- Charakter tego zagrożenia wymaga - w mojej ocenie - możliwie pilnego podjęcia działań na poziomie Unii Europejskiej, co będzie zarówno w interesie Ukrainy, jak i samej Unii Europejskiej - napisał Donald Tusk. Zdaniem premiera, zadeklarowana dotychczas przez Polskę pomoc dla Ukrainy mogłaby stać się częścią szerszego unijnego planu wsparcia walki z pandemią grypy.

W listach Donald Tusk postuluje również zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady do spraw Zatrudnienia, Zdrowia i Spraw Konsumenckich w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Europie oraz zakresu możliwego wsparcia dla Ukrainy. "Byłoby właściwym, by podczas dyskusji omówić także problem dostępności szczepionek na rynku Unii Europejskiej dla osób spoza grupy ryzyka" - zaznaczył Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.