Facebook Google+ Twitter

Tusk będzie rozmawiał z ministrami o ich dotychczasowych dokonaniach

W sobotę mija 100 dni funkcjonowania rządu koalicyjnego PO-PSL. Donald Tusk spotka się z ministrami, aby omówić ich dotychczasowe dokonania. Pierwszym rozmówcą premiera ma być szef resortu finansów Jacek Rostowski.

 / Fot. Nie jest jeszcze znany szczegółowy harmonogram spotkań z poszczególnymi ministrami ale jak podaje onet.pl, Jacek Rostowski będzie pierwszym ministrem, z którym Tusk przeprowadzi rozmowę. Wydaje się, że Rostowski jest zadowolony z pracy swojego resortu. "Myślę, że mamy czym się pochwalić, ale czekam na pytania ze strony pana premiera" - mówił, cytowany przez onet.pl.

Donald Tusk zaznacza, że spotkanie nie będzie miało na razie żadnego wpływu na skład rządu. Jak twierdzi Tusk, dymisja ministrów nie ma wpływu na podniesienie reputacji premiera, zaznaczył on tylko, że rozmowy będą miały na celu sprawdzenie tego, jak wygląda dorobek poszczególnych ministerstw po 100 dniach funkcjonowania rządu. Przyznał również, że miał większe oczekiwania wobec niektórych ministrów.

Kolejni członkowie rządu, z którymi Donald Tusk będzie prowadził rozmowy to minister skarbu, sportu, sprawiedliwości oraz wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Wymienieni ministrowie cieszą się z możliwości rozmowy z premierem oraz przedstawienia mu swoich dokonań. Mikołaj Budzanowski będzie pytany o kwestie dotyczące energetyki i strategię atomową, Anna Mucha chce przedstawić gotowy już plan animacji "orlików" oraz kwestię związaną z projektem przygotowań do Euro 2012, a wicepremier Pawlak cytowany przez Gazetę Prawną twierdzi, że "nie ma powodu, żebyśmy teraz jakoś gorączkowo podchodzili do ministrów z PSL".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 22.02.2012 16:29

A czego oni takiego dokonali, poza tym że rozpieprzyli gospodarkę!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 22.02.2012 12:14

Kpiny czy, co a co oni zrobili , nic tyle co donek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.