Facebook Google+ Twitter

Tusk będzie rozmawiał z Pakistanem o porwanym Polaku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 13:41

Premier Donald Tusk jutro rano będzie rozmawiał z szefem pakistańskiego rządu w sprawie działań w związku z porwaniem polskiego inżyniera w tym kraju. Do rozmowy miało dojść dzisiaj, ale - jak wyjaśnił szef rządu w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie - w Pakistanie jest święto.

Donald Tusk zapewnił, że służby dyplomatyczne i specjalne obu krajów są w stałym kontakcie i uznał tę współpracę za bardzo dobrą. Premier wysoko ocenił też determinację Pakistanu, w tym szefa pakistańskiego rządu, w wyjaśnieniu sprawy porwania Polaka.

Polski inżynier, który jest pracownikiem firmy naftowej Geofizyka Kraków Limited badającej zasoby naturalne, został uprowadzony w niedzielę rano. Porywacze zastrzelili trzech towarzyszących mu Pakistańczyków - kierowcę i dwóch ochroniarzy.

Wczoraj irańska agencja IRNA poinformowała, że za porwaniem Polaka stoją talibowie. Zdaniem agencji, pakistańscy talibowie zagrozili, że życie uprowadzonego polskiego inżyniera będzie w niebezpieczeństwie, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. W zamian za zwolnienie zakładnika porywacze domagają się uwolnienia swoich towarzyszy przetrzymywanych w więzieniach w pakistańskich regionach Bajaur, Swat i Darra.

Polski MSZ, podobnie jak strona pakistańska, nie potwierdza tych informacji. Resort ma też wiarygodne informacje, że Polak uprowadzony w niedzielę w Pakistanie żyje. Wiceminister spraw zagranicznych Ryszard Schnepf ujawnił wczoraj, że doniesienia te pochodzą z różnych źródeł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.