Facebook Google+ Twitter

Tusk będzie zabiegał o naszych agentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 08:41

- Polskiej misji w Afganistanie potrzebny jest skuteczny wywiad i kontrwywiad - uważa premier Donald Tusk.

Szef rządu, który wczoraj udał się z niezapowiadaną wizytą do Afganistanu dodał, że będzie zabiegał o to, by umożliwić agentom polskich służb odpowiednie warunki pracy. To gwarantuje większe bezpieczeństwo naszych żołnierzy. Szef rządu zwrócił się do dowódców z prośbą o sporządzenie służbowej notatki na temat oczekiwanej pomocy i uproszczenia przepisów. - To umożliwi mi natychmiast po powrocie do kraju na przystąpienie do wprowadzenia nadzwyczajnych przepisów dla misji - podkreślił premier.

Jak dodał, nie zamierza zmieniać całej ustawy, ale zaproponuje krótką zmianę w przepisach dotyczących zamówień publicznych. To dowódcy będą decydowali jak i kiedy wydać pieniądze aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych żołnierzy - podkreślił premier. Donald Tusk dodał, że zwróci się też do MON z prośbą o sprawdzenie kto jest odpowiedzialny za to, że do Afganistanu często trafiają rzeczy zbędne, a nie trafiają najbardziej potrzebne. Donald Tusk podkreślił, że budżet resortu obrony jest solidny i powinien być wykorzystywany na wzmacnianie bezpieczeństwa Polski, w tym żołnierzy za granicą.

Szef rządu podkreślił, że nasi żołnierze stacjonujący w Afganistanie są gotowi nie tylko czuwać na misji, ale także walczyć - lecz potrzebują do tego pomocy państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.