Facebook Google+ Twitter

Tusk był gotów zerwać rozmowy z Amerykanami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-04 07:30

"Nasz Dziennik" pisze, że rząd Donalda Tuska bez wcześniejszego uzgodnienia z prezydentem był gotów doprowadzić do zerwania rozmów z Amerykanami w sprawie tarczy antyrakietowej.

Fiasku negocjacji miała zapobiec wizyta szefowej Kancelarii Prezydenta Anny Fotygi w Waszyngtonie. Zdaniem "Naszego Dziennika" o tym, że rozmowy nie przebiegają tak, jak powinny, świadczyć może chłodna atmosfera, jaka towarzyszyła wczorajszemu spotkaniu premiera Donalda Tuska z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Victorem Ashe'em.

Urzędnicy MSZ w nieoficjalnych rozmowach z "Naszym Dziennikiem" przyznają, że jednym z celów wizyty Fotygi w Stanach Zjednoczonych mogło być uspokojenie sojusznika co do polskich intencji w sprawie budowy na terytorium naszego kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

O negocjacjach z Amerykanami mówi także w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" prezydent. "Misja Anny Fotygi służyła twardemu postawieniu pewnych spraw, które zostały postawione i to była niezmiernie udana misja" - podkreśla Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.