Facebook Google+ Twitter

Tusk chce parytetu na listach PO

Premier domaga się, aby kobiety znajdowały się na połowie pierwszych miejsc na listach PO. W minionych wyborach, kobiety były "jedynkami" na 5 spośród 41 list.

Pomysł Donalda Tuska nie podoba się wielu politykom z PO. Uważają, że to będzie sztuczne rozwiązanie, bo nie ma aż tylu kobiet-liderek, które będzie trzeba na siłę promować. Mężczyźni nie chcą ustępować koleżankom tylko dlatego, że są kobietami. Pomysłem zachwycone są za to przedstawicielki Kongresu Kobiet Polskich.


Więcej czytaj na gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

:) wow. Kasia strzela focha.

Aha do pracy pralinek jest lista chętnych i tam też są parytety :D Mhyhyhyhyhy. Niestety wszystkie miejsca dla kobiet są już zajęte więc niestety nie masz czego szukać. :D:D:D:D

PS Porównuję bo i ci i ci mają misję. Za 50 lat i o Tusku będą się polskie dzieci uczyły w szkołach. To jest historia, która się tworzy na naszych oczach i to jest megafascynujące. 90 lat temu też się ona tworzyła. 90 lat temu Ślązacy walczyli o powrót do Polski. Dziś jest to dla nas powód do dumy. Dziś jest to dla nas historia.

Fajnie, że chodzisz na wybory. Ale pamiętaj, że poza oddaniem głosu można brać także większy udział w życiu naszego kraju. To mogą być petycje, demonstracje, spieranie się w internecie czy właśnie takie pisanie jakie my tu uskutaczniamy.

Nie chcę na siłę przekonywać cię do mojego punktu widzenia ale mam nadzieję, że kiedyś też to poczujesz. Pamiętaj polityka to rzeczywistość. Jesteśmy odpowiedzialni za nasz kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, mówię o naszym kraju, o Polsce. Oczywiście można smucić i uważać, że polityka to bagno ale to bzdura i mydlenie ludziom oczu robione tylko i wyłącznie w tym celu żeby się ludzie odsunęli od polityki (od rzeczywistości) i dali tym samym większy wpływ na rzeczywistość matołom (to przeważnie ci ludzie cynicznie mówią źle o polityce). W skrócie - matoł mówi: polityka be i zohydza człowiekowi politykę - mądry człowiek odsuwa się od polityki, nie głosuje, nie bierze udziału w życiu publicznym - dzięki czemu matoł ma większy wpływ na państwo. W polityce jest wielu mądrych ludzi z misją. Takich, którym zależy, którzy chcą coś zmienić nie po to żeby mieć z tego kasę ale z czystej potrzeby serca. Mógłbym wymienić wielu takich polityków: jest nim Tusk, jest Kaczyński, jest Napieralski. Kiedyś byli nimi Piłsudski, Korfanty, Wyglenda. Pamiętajmy, że polityka to sztuka, to zarządzanie rzeczywistością. Dla mnie to coś pięknego, coś w czym się dobrze czuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak 100 procent. W ogóle seksmisję nam zróbcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ale najpierw to zaproponowała pewna grupa kobiet z p. Środą na czele. To był ich pomysł. Później urobiły premiera a także o dziwo prezydenta.

Nikogo się od władzy nie odsuwa. Mamy równe szanse. Do władzy dostają się najlepsi i najbardziej ku temu predestynowani. Kropka.

Nie wolno sztucznie zmieniać zasad i reguł.

Kobiety nie mają takiej siły przebicia? BUhahahahahhaaahhahahahahahahahhahahahahahahahahaha To nie zależy od płci ale jasne można porażki tłumaczyć i tak.

Może i dana kobieta byłaby lepsza od danego faceta ale niech to udowodni w równej walce.

Czy w redakcji w24 są parytety? Nie. A mimo to mamy Kasię, Agnieszkę i Lidię. Mamy też Pawła, Tomka, Przemka i Mateusza. Więc jest niesprawiedliwie ;) Zgodnie z parytetem powinna być jeszcze jedna kobieta :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Im więcej kobiet w polityce tym lepiej."

Czyli 100% - najlepiej. :)

Kasiu. Uprzyj się. I wybij :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2009 18:45

Wiem, Kasiu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"kobiety są tak słabe i tak bardzo sobie nie radzą, że aż trzeba im parytetów by sztucznie zająć miejsce posła". Słuszna uwaga Adamie. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu efekt będzie taki, że by dobrze zrobić kobietom gorsi ludzie zostaną posłami kosztem lepszych. Taki będzie efekt. Gdybym był kobietą to bym się czuł obrażony czymś takim. Znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle, że "kobiety są tak słabe i tak bardzo sobie nie radzą, że aż trzeba im parytetów by sztucznie zająć miejsce posła".

Może też być taki efekt, że ludzie zaczną brać jeszcze bardziej pod uwagę kwestię płci kandydata przy wyborach. Czyli jeszcze większe podziały.

Było dobrze to trzeba zepsuć bo grupa nawiedzonych kobiet ma kolejny genialny pomysł.

Kasia serio jakakolwiek mądra kobieta może popierać tę głupotę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2009 18:35

Kasiu chciałabyś dostać handicap ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Kobiet jest o wiele mniej w polityce niż mężczyzn, a wiadomo jak działają jedynki na listach, zostaną posłankami, mimo że na liście był ktoś kompetentniejszy, tyle że w tyle. Myślę, że do tej pory było dobrze, a kobiety nie były dyskryminowane. Która wykazywała predyspozycje otrzymywała wysokie miejsce na liście, a która nie - odpowiednie do kompetencji. Proste. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.