Facebook Google+ Twitter

Tusk chce przeciwdziałać przemocy wobec kobiet. Gowin powie "nie"?

Minister Gowin nie chce, aby Polska ratyfikowała konwencję Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Inne zdanie ma premier Donald Tusk. Kolejny konflikt w PO?

Jarosław Gowin, jako polityk i poseł Platformy, w ubiegłej kadencji wykazał wiele troski, aby demonstrować swoją niezależność w wielu istotnych sprawach społecznych i prawnych. Wyrażał szczególnie sprzeciw wobec planowanej reformy prawa o in vitro. Służył tym samym interesom Kościoła, który zabiega od dziewięciu lat, aby polskie małżeństwa, które nie mogą mieć swojego dziecka z przyczyn naturalnych, nie korzystały z prawnej możliwości zapłodnienia na koszt państwa. Jak dotąd, ten plan kościelny ma poparcie większości w parlamencie. Kościół zadowolony, Gowin też. A młode małżeństwa bezdzietne - klną na Kościół i Gowina.

Kilka dni temu minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który stoi twardo za reformą sądownictwa, powiedział dziennikarzom, że w tej sprawie ugnie się jedynie wtedy, jeśli otrzyma takie polecenie od premiera. Teraz ma jeszcze jeden powód, aby czekać na takie polecenie.

Premier Donald Tusk chce "przepchnąć" ratyfikację konwencji Rady Europy w sprawie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Przeciwny ratyfikacji jest jednak minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Choć nie jego resortu to "działka" – jest przeciwny i kwita. Bo ta konwencja - jego zdaniem - może wzywać do zwalczania m.in. sakramentu małżeństwa.

Tymczasem w rządzie jest taki pełnomocnik, który ma służyć w praktyce realizacji celów równego traktowania wszystkich wobec prawa. Premier Tusk pytany o sprawę ratyfikacji konwencji Rady Europy ws. przemocy wobec kobiet, w kontekście różnicy zdań na ten temat między ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, a pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania Agnieszką Kozłowską-Rajewicz zapewnił, że jest dobrej myśli. Premier zapowiedział, że jego ministrowie "będą zgodnie pracowali na rzecz szybkiego ratyfikowania konwencji" - informuje rp.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

raz sierpem, raz mlotem, ..
  • raz sierpem, raz mlotem, ..
  • 20.04.2012 14:35

Stasku, a Ty slyszales o NAPRPTECHNOLOGII?
Jak nie, to sie oswiec bo ciemnoty wciskasz:
"Służył tym samym interesom Kościoła, który zabiega od dziewięciu lat, aby polskie małżeństwa, które nie mogą mieć swojego dziecka z przyczyn naturalnych, nie korzystały z prawnej możliwości zapłodnienia na koszt państwa." "Kościół zadowolony, Gowin też. A młode małżeństwa bezdzietne - klną na Kościół i Gowina."- Ciemnota jest takie pisanie. Doucz sie i nie wprowadzaj ludzi w blad.
Naucz sie i zapamietaj:
PROBLEM BEZDZIETNOSCI ZOSTAL JUZ DAWNO ROZWIAZANY PRZEZ NAPROTECHNOLOGIE, I KAZDE BEZDZIETNE MALZENSTWO MOZE Z TEGO SKORZYSTAC!!!!
Gdzie Ty skonczyles jakas szkole? Za granica, w Afryce?

Komentarz został ukrytyrozwiń
raz sierpem, raz mlotem, ..
  • raz sierpem, raz mlotem, ..
  • 20.04.2012 14:23

Wydluzajac wiek przejscia na emeryture "Tusk chce przeciwdziałać przemocy wobec kobiet."- tak to naisales.
Jaja sobie robisz? Czy moze masz taki specyficzny humor.
Napisz, ze Tusk dba o dzieci i dlatego uwalnia je od nauki historii, geografii, biologii, chemii, fizyki.
PO to dno. to bagno zgnilizny, ktora wciaga i zabija narod.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.04.2012 20:00

Jeżeli gej, który w związku gra rolę kobiety i chce być przez ustawę traktowany i chroniony jak kobieta, zostanie w świetle prawa za kobietę uznany, to nie może być gejem - kobiety wszak nie mogą być gejami, tak więc jako nie gej nie może pozostawać w związku homoseksualnym z mężczyzną, tracą więc racje bytu związki partnerskie. Dalej idąc tym tokiem myślenia to albo ustawa jest do d..y, albo idea związków homoseksualnych jest do... o pardon, do niczego, albo kogoś tu zdrowo porąbało.
Zrównanie w prawach 120 sto kilowego chłopa z 50 kilową kobitką, tylko dla tego,że ten pierwsz nosi w domy różową halkę i lubi od tyłu... to jest jakieś szaleństwo. Ludzie kochani żyjcie sobie jak chcecie, róbcie sobie dobrze jak chcecie, ale na Boga jedynego przychamujcie z tym szaleństwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli zgodnie z tym co twierdzi pan minister zmywający i sprzątający w domu mężczyzna oraz chodząca do pracy kobieta są zagrożeniem dla instytucji rodziny? On jest w ogóle żonaty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 19.04.2012 13:24

Każda wypowiedź inna! Z takiego rozbicia w sferze mentalności nie da się nic poskładać. Gdybym był zmuszony do moralnego poparcia kogoś, to poparłbym pana J. Gowina. Gdybym do tego był mądrym człowiekiem (pan Premier zapytał mnie), to powiedziałbym, żeby nie śpieszył się z podpisywaniem europejskich konwencji. Jeśli w przyszłych wyborach zwycięży PiS, a wiele na to wskazuje, ministrowie nowego rządu będą musieli włożyć mnóstwo roboty w "odkręcanie" niekorzystnych dla nas zobowiązań. Odbędzie się to kosztem międzynarodowego autorytetu Polski. Na przykład, taka reforma emerytalna. Mamy za dużo biednych, ażeby burżuazyjna PO mogła liczyć pełny sukces...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 19.04.2012 11:49

Gowin to przede wszystkim człowiek prawy. Nie pasuje do tego zdemoralizowanego i antypolskiego rządu Tuska !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z.U."kosa"
  • Z.U."kosa"
  • 19.04.2012 10:30

Łaskawca ten nasz premier -darczyńca, jak troszczy sie o polskie kobiety, łaskawca - niedługo podaruje im Falklandy. Specjalista od wywarzania już otwartych drzwi. Zajmij się lepiej chłopie porządkowaniem bałaganu w rządzie i likwidacją marnotrastwa środków publicznych a nie pierdołami, bo jak tak dalej będziesz rządził/pajacował, to potoniemy jak Tytanic. A emeryci wszystkiego nie udzwigną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
old boy
  • old boy
  • 19.04.2012 10:26

duzo winy jest po stronie tuska,ze nie doprowadzil do usuniecia gowina z PO.przeciez ten gosc nadaje sie do kaczynskiego jak malo kto,a tysk jeszcze zrobil go ministrem.jest to dla mnie niezrozumiale.ale coz ,jako pospolity czlowiek moze rozum mam nietegi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marycha
  • marycha
  • 19.04.2012 10:00

Pan Gowin uważa że jak się kobiety nie bije to jej wątroba gnije .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jazz
  • Jazz
  • 19.04.2012 09:45

Gowin wcale nie pasuje do Platformy , to czlowiek dla ktorego najwazniejsze jest zadowolenie kosciola . A chyba trzeba Gowinowi przypomniec , ze Polska NIE JEST KRAJEM WYZNANIOWYM . Bo chyba pan minister o tym zapomnial . Czy nie lepiej posle Gowin przejsc do partii oszolomow , zacofancow pisowskich ? Tam panu bedzie lepiej , a i my uwolnimy sie od pana :-)