Facebook Google+ Twitter

Tusk: Chlebowski czasowo nie powienien pełnić swojej funkcji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 17:52

Premier Donald Tusk będzie rekomendował, aby Zbigniew Chlebowski nie pełnił funkcji szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej do czasu wyjaśnienia "afery hazardowej".

Szef rządu zastrzegł jednocześnie, że na razie nie ma przesłanek do dymisji jakiegokolwiek ministra. Donald Tusk podkreślił, że nie zamierza nikogo karać w sposob dyscyplinarny, jednak - jego zdaniem - w obecnej sytuacji Zbigniew Chlebowski miałby utrudnione pełnienie swojej funkcji.

Premier Donald Tusk skrytykował jednocześnie działania, które zostały potwierdzone przez Zbigniewa Chlebowskiego. Szef klubu PO przyznał dziś, że zna biznesmenów związanych z branżą hazardową i - według prasy - zamieszanych w aferę. Zastrzegł jednak, że prowadził z nimi tylko prywatne rozmowy.

Wyraził przy tym zdziwienie, że stały się one podstawą do formułowania daleko posuniętych zarzutów. Przyznał, że ich treść była - jak to ujął - "niefortunna".

Zbigniew Chlebowski utrzymuje jednak, że nigdy nie angażował się w prace nad projektem ustawy o grach losowych. Zadeklarował również, że rozważa podanie się do dymisji, choć nie ma sobie nic do zarzucenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.