Facebook Google+ Twitter

Tusk: Chlebowski nie powinien być szefem klubu PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 20:48

Premier Donald Tusk będzie rekomendował, aby Zbigniew Chlebowski nie pełnił funkcji szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej do czasu wyjaśnienia "afery hazardowej".

 / Fot. Szymański PAPSzef rządu zastrzegł jednocześnie, że na razie nie ma przesłanek do dymisji jakiegokolwiek ministra. Donald Tusk podkreślił, że nie zamierza nikogo karać w sposób dyscyplinarny, jednak - jego zdaniem - w obecnej sytuacji Zbigniew Chlebowski miałby utrudnione pełnienie swojej funkcji.

Premier Donald Tusk skrytykował jednocześnie działania, które zostały potwierdzone przez Zbigniewa Chlebowskiego. Szef klubu PO przyznał dziś, że zna biznesmenów związanych z branżą hazardową i - według prasy - zamieszanych w aferę. Zastrzegł jednak, że prowadził z nimi tylko prywatne rozmowy.

Wyraził przy tym zdziwienie, że stały się one podstawą do formułowania daleko posuniętych zarzutów. Przyznał, że ich treść była - jak to ujął - "niefortunna".

Zbigniew Chlebowski utrzymuje jednak, że nigdy nie angażował się w prace nad projektem ustawy o grach losowych. Zadeklarował również, że rozważa podanie się do dymisji, choć nie ma sobie nic do zarzucenia.

Według "Rzeczpospolitej", z podsłuchanych przez CBA rozmów wynika, że Zbigniew Chlebowski obiecał biznesmenom z branży hazardowej załatwienie korzystnej dla nich zmiany w projekcie ustawy o grach losowych. Polityk PO przyznał, że zna biznesmenów związanych z branżą hazardową i - według prasy - zamieszanych w aferę. Zastrzegł jednak, że prowadził z nimi tylko prywatne rozmowy i nie wywierał żadnych nacisków w związku z pracami nad ustawą o grach losowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Śliska sprawa. Warto jednak poczekać do wyjaśnienia. Obecna sytuacja napewno przyniosła spadek poparcia dla PO. Jeżeli Zbigniew Chlebowski ma coś do ukrycia, to powinien jak najprędzej podać się do dymisji. Stawka wysoka, bowiem polityk jest to wysokiej rangi niebywale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.