Facebook Google+ Twitter

Tusk dementuje maltańskie doniesienia o kursie językowym

Poniedziałkowe wieści "The Malta Independent" o pobycie Donalda Tuska na Malcie dementuje sam zainteresowany. Bardzo możliwe, że nawet informacje o kursach językowych organizowanych przez Unię Europejską dla oficjeli, są nieprawdziwe.

Donald Tusk na Ogólnopolskiej Konwencji Platformy Obywatelskiej Ergo Arena 11.06.2011. By Platforma Obywatelska RP from Polska (Premier Donald Tusk) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. Platforma Obywatelska RP from PolskaDoniesienia Malta Independent spotkały się z zaprzeczeniem Donalda Tuska, aby przebywał na Malcie i pobierał intensywne nauki języka angielskiego:

"Niestety nie jestem na Malcie. Przygotowuję się do mojej pierwszej Rady w Warszawie. Językowo i merytorycznie. Nie korzystam ze środków UE.

Donald Tusk (@premiertusk) October 7, 2014" - za wpisem na portalu Twitter.

Wiadomość maltańskich mediów antycypowała niejako inaugurację objęcia szefostwa Rady Europejskiej przez Donalda Tuska, co nastąpi w dniu 1 grudnia. Donoszono o uczestnictwie polskiego polityka i jego małżonki w specjalnym kursie języka angielskiego jaki miał odbywać się na Malcie. Pięć godzin nauki dziennie składa się na kurs kosztujący w ogólności 21 tysięcy euro. Tyle miała wydatkować UE na potrzeby swoich urzędników odnośnie dokształcania i przygotowania do nowej roli. Możliwe że ta informacja również jest nieprawdziwa. Niemniej Maltańczycy wskazywali, że "angielski Donalda Tuska jest chwiejny, francuski nie istnieje", zarazem podkreślając, iż "jego naród - Polska - mógł jedynie siedzieć przy stole UE poczynając od 2004r".


źródła: Gazeta.pl
Malta Independent

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"The Malta Independent" = "niezależna.pl"... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.