Facebook Google+ Twitter

Tusk: Demokracja każe nam respektować prawo, także do mówienia bzdur

Premier Tusk, będąc w niedzielę z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odpowiadał na pytania polskich dziennikarzy, m.in. w kontekście zarzutu prezesa PiS, że to on nie chciał wspólnej wizyty w Katyniu razem z prezydentem Kaczyńskim. Premier powiedział wówczas: "Teza o rozdzieleniu wizyt w Katyniu przez rząd to kłamstwo". Dodał, że demokracja daje prawo także do mówienia bzdur.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPrezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę, 21 kwietnia, dla radia RMF FM m.in., że chce poinformować, że ma "dokument z 27 stycznia 2010 roku", w którym wiceminister MSZ, Andrzej Kremer jest informowany o projekcie wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości w Katyniu. Prezes zapewnił - rząd o tym doskonale wiedział, można było jechać razem. "To Tusk tego nie chciał" - podkreśla.

W niedzielę, 22 kwietnia, premier Tusk przebywa z czterodniową wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zapytany podczas spotkania z przedstawicielami polskich mediów w Abu Zabi, czemu rząd nie chciał wspólnej wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu, premier odpowiedział: "Teza o rozdzieleniu wizyt w Katyniu przez rząd to kłamstwo".

Wyjaśnił, że Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, nie była zainteresowana wspólną wizytą w Katyniu w 2010 roku. Podkreślił - cytuje portal TVP Info: "Nie było mowy - ani wcześniej, ani później - o tym, że prezydent Kaczyński był zainteresowany jakimkolwiek wspólnym działaniem. Nie było to dla mnie zaskoczeniem, bo nigdy nie był zainteresowany jakimś wspólnym działaniem czy wspólnymi wizytami" - powiedział premier Tusk.

Premier Donald Tusk przekonywał - czytamy w TVP Info - że "dziesiątki i setki razy przekazywaliśmy precyzyjną informację: Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgłaszała zainteresowanie uczestniczeniem w obchodach rocznicy katyńskiej bez żadnych konkretnych danych". Podkreślił, że data i miejsce jego wizyty w Katyniu oraz wizyty premiera Rosji, Władimira Putina, była podana publicznie, natychmiast po zaproszeniu wystosowanym przez stronę rosyjską.

Ale - jak zaznaczył premier - gdy zaczęła się cała wrzawa, wtedy doszło do wielu bardzo nerwowych wypowiedzi prezydenta Kaczyńskiego. Jak mówi Donald Tusk, Kancelaria Prezydenta podjęła decyzję, że prezydent Kaczyński "niezależnie od mojej wizyty w Katyniu i spotkania z premierem Putinem, będzie uczestniczył w obchodach (...) dziwię się prezesowi Kaczyńskiemu, że w obliczu Smoleńska, kieruje się takimi małostkowymi intencjami" – stwierdził szef rządu.

Premier Tusk, pytany, gdzie jest granica zarzutów wobec niego, i jak przyjmuje słowa o zdradzie narodu, powiedział: "Życzę wszystkim odporności. Demokracja w Polsce każe nam tolerować i respektować prawo - także do mówienia bzdur - i, niestety, czasami świństw. Od kilku lat jestem przedmiotem wyjątkowej agresji słownej, czasami nie tylko słownej ze strony oponentów, szczególnie Jarosława Kaczyńskiego i PiS".

Dodał również, że tylko naruszenie prawa kazałoby reagować ostrzej. "Na tego typu słowa, najlepszą tarczą i obroną będzie reakcja opinii publicznej, na co - szczerze powiedziawszy - liczę najbardziej" - zaznaczył na koniec wyjaśnień premier.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (78):

Sortuj komentarze:

Krzysztof P.
 • Krzysztof P.
 • 24.04.2012 12:46

@ Jaos
"Takiego należy wpierw leczyć .Jeśli to będzie nie skuteczne to należy go odizolować od społeczeństwa w :Zakładzie dla obłąkanych i psychicznie chorych, bądź w kryminale .To należy z nim zrobić ,w imię POLSKIEJ RACJI STANU "

Z tego co wiem to jest bardzo ochoczo praktykowane na Ukrainie (Pani Tymoszenko też działała w brew jedynej słusznej racji stanu).

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 23.04.2012 17:09

przykładem mówienia takich bzdur jest reforma emerytur i korzyści jakie polacy mają z tego mieć!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z.U."Kosa"
 • Z.U."Kosa"
 • 23.04.2012 12:14

Rozumiemy panie premierze i respektujemy pana prawo do mówienia bzdur , ale nie do ich czynienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Serdiuk
 • Serdiuk
 • 23.04.2012 12:03

Obudziły się nowe zombiaki z PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 23.04.2012 11:18

Wszyscy Polacy chcą żeby cały świat nas cenił liczył się z nami i cenił nasze zaangażowanie , a jak nasz premier jedzie z wizytą gospodarczą to jest źle . Przecież te wypowiedzi są ewidentnie złośliwe i wypowiadane z zazdrości i są śmieszne . Tylko przez obustronne wizyty możemy zaistnieć na świecie , ja wiem , że ludziom z PIS-u i identyfikującymi się z PIS-em powinno być wstyd i mogą być zazdrośni przecież ich przywódca nie był nigdzie bo nikt jego nie zapraszał i widział wszędzie wrogów . Więc dla dobra Polski dajcie sobie spokój bo to co piszecie ośmiesza tylko was lepiej zostańcie w bibliotekach i czytajcie może się czegoś nauczycie i wtedy wszyscy będziemy szczęśliwi .
Tak samo było z grą w piłkę nożną pana Premiera Donalda Tuska ,zawsze było narzekanie ,że gra ale ja jestem zadowolony , że pan Premier jest człowiekiem wysportowanym ,sprawnym fizycznie , bo wiem , że w chwilach ciężkich przy dużym zmęczeniu będzie mógł podejmować trudne decyzje .
Jeszcze jedna sprawa taka gra zespołowa czegoś uczy i pan premier dobrze wie ,że tak jest i dlaczego tak robi . Zachęcam pana Premiera do powrotu do gry w piłkę i nie przejmowanie się tymi którzy pana szkalują za to że pan gra . Przecież psy szczekają a karawana idzie dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaos
 • Jaos
 • 23.04.2012 10:58

Taki był Jaraczek , taki jest Jaraczek i taki dalej jest Jareczek
"15/04/2012 - 16:58
Video: Torańska rozmawia z Kaczyńskim

"Jareczku, tu sie nie ma co wyglupiac"- mówi Torańska do Kaczyńskiego. "Cel?- pyta Torańska. -Chciałbym być emerytowanym zbawcą narodu'- odpowiada JK" Z opisu na youtube: 'Fragmenty filmu 'Teresa Torańska - My, Oni, Ja" z 1994, promującego książkę 'My - cykl wywiadów z politykami z tzw. opcji solidarnościowej, m.in. Janem Krzysztofem Bieleckim, Leszkiem Balcerowiczem, Jackiem Merklem i - last but not least - Jarosławem Kaczyńskim (...) (45 lat), liderem prawicowego Porozumienia Centrum.'

Ten Jareczek Kaczyński jaki był dzieciaczek tak teraz stał się zgrzybiałym dzieckiem , który dalej bawi się w piaskownicy -on tak dalej myśli!
NIESTETY BAWI SIĘ NASZYM KOSZTEM ,Polski!!! Jeśli nie jest psychopatą to znaczy ,że jest wrogiem zaciekłym Rzeczpospolitej Polskiej .Takiego należy wpierw leczyć .Jeśli to będzie nie skuteczne to należy go odizolować od społeczeństwa w :Zakładzie dla obłąkanych i psychicznie chorych, bądź w kryminale .To należy z nim zrobić ,w imię POLSKIEJ RACJI STANU

Komentarz został ukrytyrozwiń
wideo
 • wideo
 • 23.04.2012 10:48

Torańska rozmawia z Kaczyńskim
http://300polityka.pl/300krotka/video-toranska-rozmawia-z-kaczynskim

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brudnowski
 • Brudnowski
 • 23.04.2012 10:43

Krzysztof P. Dzisiaj 07:17 , nie potrafiłeś człowieku pohamować swoich emocji .Tu jest opisane co sie z takimi robi .Poczytaj sobie komentarze ;do ciebie i twoich bliskich
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/331155,zespol-macierewicza-wnioski-do-prokuratury-ws-incydentow-pod-palacem.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof P.
 • Krzysztof P.
 • 23.04.2012 07:17

Szkoda że nigdzie w ogólnodostępnych mediach nie puścili wystąpienia Pani Ewy Stankiwicz.
Polecam: http://pl.gloria.tv/?media=281607
Jeśli się wsłuchacie to przyznacie, że tak naprawdę to kobieta ma rację.

A co do wypowiedzi, że cokolwiek by Tusk i Bronek nie zrobili TV Trwam pokaże że źle robią to tak na dobrą sprawę tak było za kadencji śp Lecha Kaczyńskiego i dopiero po jego śmierci okazało się że nie był taki zły.

Polecam powyższy link.
Podpisuję się pod tekstem Pani Stankiewicz.

I tak na marginesie strajkujący związkowcy w latach 80-tych, też byli wrogiem narodu i działali na niekorzyść Polski... podobno...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 23.04.2012 06:05

zydzi nauczyli nas handlowac.pod tym wzgledem jestesmy w czolowce swiatowej.nalezy sie zydom wielkie podziekowanie.stocznie przehandlowali nieudacznicy .czego dotkneli to sknocili.na szczescie nasz demokratycznie wybrany rzad wszystko doprowadzi do szczesliwego konca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.