Facebook Google+ Twitter

Tusk do Kaczyńskiego: Wycofajmy się razem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-10 08:43

Dwa i pół miesiąca temu premier złożył prezydentowi zaskakującą propozycję. To było krótkie spotkanie w cztery oczy. Doszło do niego przy okazji konsultacji zmian w konstytucji, które premier przeprowadzał z prezydentem na początku grudnia ubiegłego roku.

Donald Tusk / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiDwa i pół miesiąca temu premier złożył prezydentowi zaskakującą propozycję. To było krótkie spotkanie w cztery oczy. Doszło do niego przy okazji konsultacji zmian w konstytucji, które premier przeprowadzał z prezydentem na początku grudnia ubiegłego roku.
Z kilku dobrze poinformowanych źródeł usłyszeliśmy dokładnie taką samą wersję tej rozmowy. Tusk, korzystając z okazji, zaproponował, by obaj politycy zrezygnowali z kandydowania na urząd prezydenta w 2010 r. - To napięcie między nami jest źle, coraz gorzej odbierane przez Polaków. Proponuję, żebyśmy je zdjęli z porządku dziennego i obaj nie kandydowali - tak według naszych rozmówców miał zwrócić się do Lecha Kaczyńskiego.

Odpowiedź prezydenta była szybka i krótka: - To nie jest dobry pomysł. W takim układzie ja tracę wszystko, ty pozostajesz premierem.

Według naszych informatorów to całkowicie ucięło dyskusję. Inne źródła dokładają do tej rozmowy jeszcze jeden element: propozycję Tuska, by wycofanie się obu polityków z walki o prezydenturę połączyć ze zmianą konstytucji wprowadzającą wybór prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe i ograniczenie jego uprawnień, co Tusk oficjalnie proponował kilka dni wcześniej.

Michał Karnowski

Więcej: polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Hehehe zwariował. No zwariował jak nic. Poza tym co on chce od tego systemu politycznego w Polsce? Dobry jest. Czemu jeden polityk ma mieć pełnię władzy. Dziś muszą się dogadywać i to jest dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja, też nie chcę reelekcji, ale myślę, że jest możliwa.Tym bardziej, że pani Maria Kaczyńska medialnie - ostatnio wypada sympatycznie. To, ciut tak, jak w reelekcji prazydenta A Kwaśniewskiego- pomogła mu, małzonka Jolanta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo ja też nie chcę by Kaczyński wygrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będzie, nie skacz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński skaczę z radości .Tusk najważniejszy konkurent wycofał się z wyborów .Może być reelekcja .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.