Facebook Google+ Twitter

Tusk dyskredytuje rolnictwo. Szydzi z polskiego wina

1 lipca, podczas uroczystości w Brukseli, Donald Tusk, wymieniając prezenty z węgierskim szefem rządu, powiedział, że żywi nadzieję, iż nigdy nie będzie musiał wręczać mu polskiego wina. Rolnicy są oburzeni.

"Panie Premierze, co Panu zrobiło polskie rolnictwo, że po raz kolejny szydzi Pan z niego publicznie, widząc w naszej produkcji jedynie obiekt do drwin na skalę międzynarodową?" - pyta oburzony Lucjan Cichosz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników "Ojczyzna".

Rolnicy są zniesmaczeni żartem Donalda Tuska. Zarzucają premierowi, że dykredytuje polskie winiarstwo w momencie, kiedy zaczęło się ono odradzać. Winorośle rosną już w Polsce prawie na tysiącu hektarów, uprawiane są w kilkuset gospodarstwach. "

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

olo
 • olo
 • 12.07.2011 06:32

Panie Małkowski ładnych ma p.kumpli,o ile jeszcze, będą rozmawiać z takim fundatorem.Zawsze wiedziałem,że w PO są tacy dobrzy koledzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof
 • krzysztof
 • 11.07.2011 23:09

http://www.podkarpackiszlakwinnic.pl/

Zapraszamy nie do upijania się tanim winem, wino trzeba degusować Panie Tusk!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 11.07.2011 20:25

Mamy super wina : Patykiem pisane ! J 23 ! Czar PGR-u ! Jabol ! Desperado ! ma Tusk co rozdawać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 11.07.2011 15:47

Oczywiście żart premiera przedni.Szef polskiego rządu kpi z własnego kraju, z własnej gospodarki. To może odpowiadać takim osobnikom jak Małkowski. Wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kolo
 • Kolo
 • 11.07.2011 15:33

Choćby polskie wino smakowało jak ośle szczyny to na tym stanowisku, jeśli nie można powiedzieć o danej dziedzinie własnej gospodarki nic dobrego, to się przynajmniej nie powinno mówić nic. A polskie wina - cóż - radze przedmówca dotrzeć do tych wartościowych, a nie jaboli za 5 zeta. A że w Polsce można zrobić dobre wina niech choćby świadczy podręcznik każdego winiarza "Domowy wyrób win" Jana Cieślaka.

PS. A jak już tak naszym politykom nie smakuje rodzime wino, to zawsze mogli się przed gośćmi pochwalić rodzimymi miodami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Stefan ma absolutną rację. Ja też bym gościom nie podał polskiego wina, chyba że kumplom, którym jest wszystko jedno czym się ululają. Jednak jak to brzmi: Tusk dyskredytuje rolnictwo, Polskę - wróg narodu, i tak dookoła Wojtek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 11.07.2011 14:45

Premier chciał być zabawny tak jak prezydent.No i poślizg! Kanada produkuje wspaniałe wino lodowe i nikt z rządu Kanady nie urządza kpin!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan
 • Stefan
 • 11.07.2011 13:47

Przede wszystkim nie szydzi z naszego wina !Mówi prawde !Nasze wino jest juz dobre ale niestety odbiega od upodobań i od tych co pija wina jż sprawdzone i maja swoja marke np .Tokay.
cukrowac to można komentarze ale wino musi mieć swój cukier naturalny.U nas brak jest Słońca przez 10 miesięcy by winogrona nabrały odpowiedniego smaku .to jest prawda i prosze nie pisac bzdur.Można wpierw zasięgnąć informacji od np. Marka Konrada -konesera i znawcy win albo innego fachowca .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.