Facebook Google+ Twitter

Tusk: Europa potrzebuje przełomu politycznego i ustrojowego

Premier na spotkaniu Rady Prezydentów BussinessEurope, wyraził swoje zdanie na temat przyszłości Unii Europejskiej. Jego postulaty przypominają postulaty Angeli Merkel.

Donald Tusk uważa, że obecna sytuacja to największy kryzys w Unii Europejskiej od czasów jej powstania. Na spotkaniu Rady Prezydentów BussinessEurope powiedział: "Europa potrzebuje nowego traktatu, tu już nie ma wątpliwości".

Według premiera Tuska, Europa powinna mieć mechanizm wewnętrznej kontroli i dyscypliny. jest to konieczne do prowadzenia skutecznego biznesu - podaje TVN24.

Premier stwierdził, że Europa powinna działać jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Tak jak Angela Merkel, Tusk mówi o stworzeniu nowego traktatu UE. Polska chce wzmocnienia instytucji europejskich, m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.

Polska chce również przełomu politycznego i ustrojowego. "Poszerzenie Unii Europejskiej o Polskę i inne kraje regionu, a także dalsze próby poszerzenia nie są powodem kryzysu. Wręcz przeciwnie - m.in. polskie doświadczenie pokazuje, że Europa otwarta, Europa odrzucająca ciasne egoizmy narodowe, odrzucająca protekcjonizm, Europa stawiająca na jednolity naprawdę wolny rynek, obejmujący nie tylko strefę euro, ale całą Unię Europejską, Europa zapraszająca do siebie tych, którzy chcą przestrzegać reguł i chcą wyznawać te zasady, to jest ta Europa, która może przezwyciężyć kryzys" - stwierdził w swoim wystąpieniu premier.

Tusk uważa, że wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie w przyszłym roku 4 proc. PKB. Jednocześnie stwierdza, że Polska dobrze wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań, które narzuca na nas prezydencja w Unii Europejskiej.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

gorol
 • gorol
 • 02.12.2011 21:57

ach co to byly za czasy za gierka.nie bylo tyle zlodzieji wsrod politykow.za gierka sie nie kradlo tylko bralo.nikt nie potrzebowal krasc .politycy mysleli ze przy wladzy beda na wieki.dzisiaj rzad nie wie dnia godziny.wiec hulaj dusza jedziemy na calego

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof
 • krzysztof
 • 02.12.2011 21:10

Dlaczego Tusk Komorowski Dworak i Braun akceptują propagowanie w tv polskiej SATANIZMU?
JAK DŁUGO JESZCZE ?
DLACZEGO NIE CHCECIE ODDAĆ NALEŻNEJ CZCI BOGU?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof
 • krzysztof
 • 02.12.2011 21:08

Dlaczego TUSK zdradzasz Polskę i Polaków
- od kiedy to głupie polaczki mają płacić na instytucję do której nie należą
EURO NIECH SOBIE ZDECHNIE RAZEM Z TYM EUROKOUCHOZEM

Komentarz został ukrytyrozwiń
JOLKA
 • JOLKA
 • 02.12.2011 19:15

PATRZYSZ W TO PUDELKO I POWTARZASZ TE KLAMSTWA ,OBLAKANA TO JESTES TY DZIEKI NASZEJ TVP PIS ,JEST TAK KRYTYKOWANY .JEZCZE ZMIENISZ ZDANIE P O _partia OBLAKANYCH

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Szwendal
 • Marek Szwendal
 • 02.12.2011 19:10

Tusk jest tylko marionetką.Marną zresztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jogi dzisiaj
 • Jogi dzisiaj
 • 02.12.2011 18:48

Panie premierze-ponoć jest pan poważnie chory na wątrobę,czy na pewno da sobie radę?A zreszto pan i tak nie rządzi robi to Władziu Bartoszewski i liczymu że on jeszcze długo podżyje,żydzi to żywotny naród...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 02.12.2011 18:01

@alma rose - a bandziory czyli twórcy "Stanu Wojennego"mają się dobrze. Kaci czyli Ubole i banda PZPRowska pobiera wysokie emerytury, a ci co narażali swoje życie walcząc z komuną ;gniją w biedzie .Mało tego, Tusk grozi że jeżeli będą protesty, to odpowie siłą .PO postępuje niczym komuniści ,rozwalić IIRP. Precz z Komuną i Platformą!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
alma rose
 • alma rose
 • 02.12.2011 17:25

W Gdańsku zmarła Maryla Płońska, działaczka Wolnych Związków Zawodowych, która 16 sierpnia 1980 r. razem z Anną Walentynowicz i Aliną Pieńkowską ratowała strajk.Chora na raka wegetowała za 477 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dragomirov_b@yahoo.com
 • dragomirov_b@yahoo.com
 • 02.12.2011 16:10

To będzie wielki sprawdzian wspólnoty, na ile to jest wspólnota a na ile to był biznes dla Niemiec i Francji. Na chwilę obecną nawet ten wydawać by się mogło silny układ zaczyna się kruszyć. Powodem jest egoizm polityków i establishmentu, który doprowadził do tego kryzysu, dlatego nie należy liczyć na to iż uda się wykorzystując egoizm uratować Unię. Egoizm to gra interesów jednostek względem innych, więc to nie zda egzaminu, jeśli nie nastąpi zjednoczenie w celu i intencji. Należy zamienić kierunek działania z "brać dla siebie" na "brać aby dać" inaczej na pewno naprawa się nie uda. Tworzenie nowych koncepcji, silniejsze z centralizowanie władzy to kolejne zabiegi które mają doprowadzić do monopolizacji biznesu i jeszcze silniejszego zniewolenia mas a na pewno nie mają nic wspólnego z naprawą systemu. To co mówią Tusk, Merkel, to czysta demagogia i hipokryzja. Nawet Sarkozy to zrozumiał do czego pnie Merkel. Jedynie Włosi naród o zapędach mafijnych nie boją się silnych wpływów Niemieckich i bardzo chętnie deklarują "wprowadzenie pakietów naprawczych" w zamian za kawałek torcika. To wszystko musi się rozpaść i się rozpadnie niebawem, bo żeby naprawić coś skutecznie trzeba dokładnie wiedzieć co się zepsuło. Szukanie lekarstwa na nową chorobę w trakcie leczenie z reguły obarczone jest dużym ryzykiem i często kończą się śmiercią. Nie ma innej drogi, dlatego nowa Unia, która powstanie, będzie już odporna na choroby wieku dziecięcego. O tym kryzysie oraz jego konsekwencjach już od ponad roku pisze na swoim blogu M. Laitaman. Warto poczytać co nas jeszcze czeka i dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
brówka
 • brówka
 • 02.12.2011 15:47

nie wiem jak należy oceniać wystąpienie Tuska, jako autorskie, epigońskie, czy świadomy lub nieświadomy plagiat postulatów Angeli Merkel?...a tak w ogóle to demagogia, uogólnienia oczywiste i jednocześnie nic nowego nie określające poza tym co wszyscy wyuczyli się już na temat internacjonalizmu, współparcy oraz europejskiej akceptacji takich a nie innych wymagań od państw UE. Więc skoro wszyscy wiedzą jak mają współistnieć, to tylko kwestia tego czy chcą...Polska czyli Donald Tusk chce napewno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.