Facebook Google+ Twitter

Tusk: "Guten Tag... ziomale". Posłuchaj nieznanego orędzia premiera

Serwis wPolityce.pl dotarł do orędzia, które premier miał wygłosić 1 lipca z okazji przejęcia przez Polskę prezydencji w UE. Przemówienia jednak nigdy nie wygłosił. Donald Tusk ma problem z rozpoczęciem orędzia. "Ziomale, za kilka dni..." - zaczyna, "coś trzeba powiedzieć" - waha się. "Guten Tag?" - kończy.

Sonda

Co sądzisz o nieznanym orędziu Donalda Tuska?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak podaje Gazeta.pl, ujawniono nieznane orędzie premiera, które Tusk miał wygłosić z okazji przejęcia przez Polskę prezydencji w UE. Przemówienia jednak nigdy nie wygłosił.

Czytaj także: Błędy polskich polityków. Po Komorowskim pora na Tuska

Na początku premier szuka sposobu na najlepsze powitanie Polaków. - Coś trzeba powiedzieć... Jakoś trzeba zacząć... Nie można powiedzieć po prostu - Hej - mówi. Za chwilę próbuje ponownie: - Ziomale, za kilka dni... - żartuje. Premier wyraźnie jest w dobrym nastroju, żartuje więc dalej: - Guten Tag? Później przechodzi do właściwego nagrania: - Dzień dobry... Dzień dobry.

Czytaj także: Niezapomniane wpadki polityków

Zobaczcie niewygłoszone orędzie premiera:







Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 25.09.2011 11:42

Przemówienie dla Tuska: Guten Tag, ziomale i ziomkowstwo. Kiedy przyjdziecie podpalić mój dom, ten, w którym na nieszczęście jeszcze mieszkam - Polskę, nie zapomnijcie o mnie, który otworzył wam szeroko drzwi tego nienormalnego kraju i pozwolił drenować go ze wszystkiego co miał najcenniejszego. Proszę za moje zasługi tylko o jedno - uczyńcie mnie choćby jakimś sekretarzem w spółce gazowej, ostatecznie mogę być nawet sekretarką - przecież dzisiaj płeć nie ma znaczenia, a ja odkryłem w sobie duży pierwiastek blondynki.
Sieg, ziomale.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 25.09.2011 11:37

@Leszek Małkowski
Za to pan nikomu nie klapie w łapki. Za to klapie w... klapkach Tuska po dupie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
az
  • az
  • 23.09.2011 19:53

-WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Leszek Małkowski - "pogodny człowiek, który potrafi zażartować "

A wokół rozpacz i łzy matek którym nie starcza na chleb dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczęściem dla Polski i Polaków premierem jest normalny, pogodny człowiek, który potrafi zażartować, a nie dyszący nienawiścią do wszystkich, którzy mu nie klapią w łapki, Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnb
  • mnb
  • 21.09.2011 22:43

WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ..DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,aferzyści,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- piszą;POligłupy poza sejmem-ĆPUN?-Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO- pierwszy skandalista PR,kłamca,hipokryta,cynik,... Premier walczy z kibolami,zamyka stadiony-sam podejmował decyzję o REPRESJACH i ich karaniu,a winą obarcza opozycję w internecie-totalna HIPOKRYZJA!!!
klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ..-jak za stanu wojennego?
TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-cobędzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU.

Tylko międzynarodowa komisja może wyjaśnić tragedię SMOLEŃSKĄ-duże zaniedbania premiera ,rządu, ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rodak
  • Rodak
  • 21.09.2011 18:58

@(Janosik Dzisiaj 12:07 )Dodam równiez że mówiąc po angielsku w kazdym kraju europejskim nas zrozumieją i wszystko załatwimy.Niemiecki jest mniej popularny ale bez problemów również w urzedzie , w banku wszelkie formalności załatwisz .Natomiast gdy bedziesz mowił po rosyjsku wszysko ci i to bezinteresownie Rosyjskojęzyczni ludzie załatwia i pomogą .JKestes tłukiem i wszysko co ci powiedza powtarzasz niczym idiota , chyba jestes nim jednak !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 21.09.2011 18:53

jewa mi mowi abych zafundowol typkom jako my narod psychiatra.ale jo mysle ze to nimo cyny.to sa beznadziejne okazy .szkoda piniyndzy choc mi ich je luto

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rodak
  • Rodak
  • 21.09.2011 18:51

Idioto (Janosik Dzisiaj 12:07 ) ciągle bredzisz !
W małej Belgii jest trzy języki urzędowe .Flamandzki , Waloński , Niemiecki a w Angielski jest powszedchnie znany .

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 21.09.2011 18:33

internauta Dzisiaj 17:44

ty ...synu też jesteś z Narodu. lecz jesteś SYNEM MARNOTRAWNYM.

Gdy ty gryziesz, kopiesz, plujesz, to wg ciebie -Bóg jest miłosierny i wybacza.
Gdy ktoś tylko potrąci ciebie lub takich jak ty to - pożal się goże

Jesteś pewnie prawnukiem Kalego z HHW pustyni i w puszczy