Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25358 miejsce

Tusk i Boni nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego Polska podpisze ACTA

Premier Tusk niczym Ludwik XIV dał dziś do zrozumienia społeczeństwu, że państwo to on. Trudno inaczej interpretować decyzję szefa rządu w sprawie ACTA. Tym bardziej, że nie przekonują pokrętne tłumaczenia o tym, że do ratyfikacji umowy daleka droga.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaTrudno streścić stanowisko rządu w sprawie ACTA, skoro nawet były minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski przyznał dziś uczciwie, że po wypowiedziach Zdrojewskiego i Boniego, on sam go nie rozumie. Sytuacji nie wyjaśniła konferencja premiera Tuska, który z jednej strony stawia sprawę jasno - zapowiada podpisanie porozumienia, a z drugiej mgliście mówi o długiej drodze do wejścia w życie umowy, prymacie polskiego prawa i ratyfikacji tylko w sytuacji, gdy będą rozwiane wszystkie wątpliwości.

Jeszcze ciekawsze wydają się dzisiejsze tłumaczenia ministra Boniego, który - uwaga - myśli, "że jest trochę za późno. Ten proces przecież trwa tak naprawdę / Fot. W24od 2006 roku, Polska w nim uczestniczy od 2008 roku i on ma też bardzo duże pozytywne znaczenie, jeśli chodzi o walkę przeciwko podróbkom, szczególnie z państwami trzecimi, to jest także ochrona polskiego biznesu" - czytamy na stronie wprost.pl. Trudno zgłębić logikę wypowiedzi ministra administracji i cyfryzacji w sytuacji, gdy ten wyraża pewność stwierdzeniem, że "myśli, iż jest już za późno".

Streżyńska: ACTA nie zmieni polskiego prawa. Zostawia otwarte okienka


Z wypowiedzi szefa rządu i ministra wynika, że społeczny sprzeciw w sprawie ACTA jest nieistotny. Można domniemywać, że podpisanie porozumienia wynika ze stanu wyższej konieczności. Jak bowiem inaczej tłumaczyć ten - w gruncie rzeczy - przerażający dysonans między poszczególnymi wypowiedziami członków Rady Ministrów. Skąd to "parcie na podpis", gdy żaden z przedstawicieli władzy nie potrafił wytłumaczyć logicznie dlaczego jest już za późno?

Wydarzenia ostatnich dni można interpretować dwojako. Mamy do czynienia z arogancją rządu, który po prostu "wie lepiej", albo ten rząd dokument podpisać musi. Niestety w ostatnim przypadku nie chce podzielić się ze społeczeństwem informacją dlaczego. Tertium non datur - na to wskazują dzisiejsze popisy retoryczne naszych rządzących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 27.01.2012 15:46

to ze w USA naucza sie równolegle w szkołach z teoria darwina i teoria biblijna nie znaczy ze i w europie tak ma być poza tym no niestety dużo za atlantyku przychodzi badziejów a ta sprawa ACTA no sama kasa i jeszcze razkasa czysty kapitalizm czy mamy wszystko przeliczać na kasa ... jest to ostatecznie znaczne ograniczenie dostępności do dziedzictwa kultury ...chyba ze tusk chce z nas zrobić tylko robotów ..do roboty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 26.01.2012 08:54

podpisali bo dostali rozkaz od pejsatych,rezygnuję z internetu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qubx2096
 • qubx2096
 • 26.01.2012 08:21

Większość piszących nie ma pojęcia o czym w tych ACTA chodzi ,łatwo natomiast krytykuje z panem Gdakiem na czele. Najpierw trzeba było wydrukować podstawowe założenia a potem straszyć indywidualnych internautów. Łatwo wzbudza się emocje , jest jeszcze procedura ratyfikacyjna. Krytykanci i ci bardzo przeciw akceptują kradzież dóbr intelektualnych .Młodzi ludzie zostali zmanipulowani i wychodzą na ulicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

- ACTA najpierw została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych, co widać na mapie i słychać w wyjasnieniu komentatora.
Pod nagraniem jest podpis
"Układ ACTA? Każdy może się go bać - Choć ACTA, czyli układ, do którego mają dołączyć kraje Unii Europejskiej, powstał już w 2007 roku, nadal budzi wiele kontrowersji. Pierwsze pojawiły się już w momencie opracowywania, kiedy uzgadniało go najprawdopodobniej lobby filmowe i produkcyjne. Światło dzienne ujrzał dopiero trzy lata później, jednak zdecydowano się tylko na jedną debatę, na którą nie wpuszczono mediów. Dlaczego się tak stało i kto według ACTA może być piratem internetowym? Odpowiedź jest brutalna - każdy.
Zobacz szczegóły tego "tajnego" porozumienia. (GK) - TVP"
http://m.onet.pl/wiadomosci/5007486,detal.html


Co dla zwykłego zjadacza chleba oznacza "lobby filmowe i PRODUKCYJNE" ?Filmowe - własnośc intelektualna, ale produkcyjne - to nie tylko podrabiane Adidasy. To przede wszystkim technologie przemysłu zbrojeniowego. Dlaczego Boni "nie może" wyjasnić sprawy podpisania? Ano , chyba dlatego, że tu wchodzą w grę sprawy, o których głośno się nie mówi; z zasady nigdy i nigdzie.

http://swiat.newsweek.pl/cia-zablokowana-przez-hakerow,78285,1,1.html
"...Grupa Lulz, której członkowie rozrzuceni są po całym globie, zapowiedziała atak na CIA tuż przed godziną 18. czasu wschodniego wybrzeża USA."

http://www.forbes.pl/styl-zycia/artykul/techno/piec-lat-politycznych-kradziezy,18014,1
" McAfee wpadła na trop hakerów badając ataki na komputer jednej z firm świadczących usługi dla wojska w 2009 roku. Jej pracownicy odkryli wówczas serwer odpowiedzialny za rozsyłanie oprogramowania szpiegowskiego. W marcu tego roku znaleźli na tym komputerze dane dotyczące również innych ataków....
...Jak przekonuje Dmitri Alperovitch , wiceszef McAfee odpowiedzialny za badania nad zagrożeniami, włamywacze szukali przede wszystkim danych mogących dać im przewagę militarną, dyplomatyczną lub gospodarczą. Wykradali m.in. archiwa poczty elektronicznej, dokumenty dotyczące negocjacji oraz schematy konstrukcyjne."

Na moje oko - tu właśnie jest pies pogrzebany; pan Boni wcale nie musi znac drugiego dna całości sprawy, a premier o pewnych sprawach mówic nie będzie, bo takie są układy ze Stanami. Skoro jesteśmy ich najwiekszym sojusznikiem w Europie - to mamy prawdopodobnie szczególne zobowiązania w pewnych sprawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek
 • Jurek
 • 25.01.2012 17:09

Ooooch...

Nie potrzeba Urbana za czasów PRL i jego cenzury. Wystarcza całkowita kontrola nad każdym Polakiem internautą. To jest totalitaryzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dawid Starosta
 • Dawid Starosta
 • 25.01.2012 16:47

Temu całemu Boniemu i Tuskowi chyba się w głowach po przewracało (jest już za późno?).
Tak pewnie, za późno będzie jak to podpiszą. naprawdę kiedy ktoś mówi takie brednie to chyba nie za darmo o_-.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nezja
 • Nezja
 • 25.01.2012 14:41

Napisano Ludwik IV a ja powiedziałabym że Ludwik XVI w dniu egzekucji. O wiele lepsza... metafora. Z tym, że zamiast ostrza gilotyny mamy wspaniały dokument ACTA. Jednym podpisem straci większość swego młodego elektoratu na który zwykle liczył. Rach ciach i "głowa" spadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
 • john
 • 25.01.2012 12:38

za to my potrafimy: te rządy już się wyczerpały - dziś 18.00

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Malinowski
 • Roman Malinowski
 • 25.01.2012 09:32

Obrałeś sobie taki Nick-TUSK TO ZLY CZOWIEK Dzisiaj 08:50 .
skoro tak uważasz , masz prawo , to pisać , gdyż jest demokracja.To prawo zawdzięczasz rownież mi i takim jak ;Tusk , Kaczyńscy ,Macierewicz ,Frasyniuk , Adam Michnik , Polski Kościół i przede wszystkim Papieżowi Jan Paweł II ,Słomka , Kuroń , ks.Boniecki, ,.
Spijasz teraz śmietankę z tej wolności i możesz bez skrępowania pisać .
Wobec tego napisz kto jest dobrym człowiekiem i poprowadzi polskie sprawy w pożądanym przez ciebie kierunku .Koniecznie napisz kto to jest i jakie ma zasługi dla ciebie i dla Rzeczpospolitej Polskiej .Tej wolnej , suwerennej i tej co jest znowu wśród cywilizowanych narodów!
;możesz sobie obierać Nicki jakie chcesz ale zawsze jesteś takim samym człowiekiem .Jakim sam wiesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TUSK TO ZLY CZOWIEK
 • TUSK TO ZLY CZOWIEK
 • 25.01.2012 08:50

nikt na niego nie zaglosuje i jego usrana partie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.