Facebook Google+ Twitter

Tusk i Pawlak są jak małżeństwo. Stare i niezbyt udane

"Jesteśmy na siebie skazani" - powiedział jakiś czas temu Donald Tusk do Waldemara Pawlaka. Ich polityczna współpraca sięga 1992 roku, kiedy to między innymi dzięki Tuskowi Pawlak został premierem.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellKiedy Ruch Palikota zgadza się z Prawem i Sprawiedliwością, to warto pochylić się nad treścią tej zgody. Oba ugrupowania twierdziły, że ostatnia awantura w koalicji była "szopką medialną". Zresztą twierdzili tak również i inni.

Według "Rzeczpospolitej" nie musi to być prawdą, ponieważ stosunki między koalicjantami wbrew temu co się mówi, wcale nie są dobre. Waldemar Pawlak jak przystało na prawdziwego chłopa jest nieugięty, zaś apodyktyczny Donald Tusk, chce ogrzewać się w politycznych zyskach kosztem PSL-u.

Tak było choćby w sprawie emerytur. W świat poszła informacja, że Pawlak ustąpił Tuskowi i sprzedał interesy ludzi, którzy stanowią jego żelazny elektorat. Może dlatego Pawlak podczas burzliwej debaty w sprawie emerytur nie siedział w ławach, przeznaczonych dla rządzących, tylko wspólnie kolegami z partii.

Komentatorzy i dziennikarze analizując przyczyny kryzysu koalicji, często powoływali się na fakt, iż premier Tusk zapowiadał tą reformę już w swoim exposee.

Ludowcy również mieli pretensję do Tuska, że Jacek Rostowski, który w ich opinii, nie zrobi nic, co by się nie spodobało premierowi, nie chciał umorzyć długu PSL-owi i według niektórych komentatorów to jest jeden z głównych powodów, dla, których Pawlak musiał ulec Tuskowi w sprawie reformy emerytalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 04.04.2012 09:49

Działania rządu pana Tuska doprowadziły do tego, że gwałtownie spada popularność PO. Śmiało można powiedzieć, że pana Tuska nawet Wiosna nie lubi i nie chce przyjść na święta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 03.04.2012 10:50

@ Panie Kowalski , pan wie jak pisowska jest Rzepa . Cytowanie tych stronniczych tekstów jest żenujące . Tyle się dzieje w innych partiach , dziedzinach a pan jak stary ubek topi kto coś źle napisał na Tuska i koalicję. Ale widać takie ma pan zadanie od Sakiewicza i skrajnej prawicy - kariery pan nie zrobi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barbara Kolaska
  • Barbara Kolaska
  • 03.04.2012 08:33

To są raczej straceńcy - smutni straceńcy! Oni zdają sobie sprawę co ich czeka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.