Facebook Google+ Twitter

Tusk i ZUS laureatami Gospodarczych Malin 2011

12 stycznia odbyło się wręczenie statuetek Gospodarczych Malin - antywyróżnień organizacji Pracodawcy RP i "Pulsu Biznesu". "Wyróżnieni" zostali: Donald Tusk, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ireneusz Król, prezes Centrozapu Katowice.

 / Fot. Tzugaj, GNU1.2Gospodarcze Maliny to plebiscyt, w którym kapituła wybiera tych, którzy w minionym roku swymi decyzjami najbardziej szkodzili polskiej gospodarce, przedsiębiorczości, bądź zakłócali standardy rynku kapitałowego. Nagrodę przyznano w trzech kategoriach: Instytucja, Polityk oraz Przedsiębiorca.

Laureaci tej edycji plebiscytu zostali wyłonieni na podstawie ponad 17 tys. czytelników "Pulsu Biznesu". Uzasadnienie wyboru zwycięzców możemy znaleźć na stronie internetowej Gospodarczych Malin.

Instytucja


W kategorii Instytucja Malinę zdobył Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na który oddano 38,9 procent głosów. Głosujący krytykowali ZUS m.in. za wysokie składki ubezpieczeniowe, przesadną biurokrację oraz egzekwowanie zaległych składek od wielu przedsiębiorców, którzy wcześniej wyrejestrowali się z ubezpieczenia. Prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie przyjął nagrody oświadczając, że nie zgadza się z negatywną oceną internautów głosujących w plebiscycie.

Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Sejm RP (32,1 proc.), a trzecie przypadło Ministerstwu Finansów (29 proc.).

Polityk


W kategorii Polityk Donald Tusk (57,7 procent głosów) "pokonał" Jarosława Kaczyńskiego (26,1 proc.) i Jacka Rostowskiego (16,2 proc.). Brak zapowiadanych przez premiera reform gospodarczych, podwyżka podatków, nadmierna biurokracja i zapowiedź podwyżki składki rentowej po stronie pracodawców to tylko część zarzutów zgłaszanych przez głosujących w kierunku szefa polskiego rządu.

Nikt z Kancelarii Premiera nie pojawił się, by odebrać statuetkę.

Przedsiębiorca


W kategorii Przedsiębiorca zwycięzcą okazał się Ireneusz Król, prezes Centrozapu Katowice (52,3 procent głosów), firmy zajmującej się obrotem oraz wytwarzaniem energii.Czytelnicy biorący udział w głosowaniu w tej kategorii zwrócili uwagę przede wszystkim na "prowadzenie mało przejrzystej polityki informacyjnej oraz wprowadzanie w błąd inwestorów a także zwodzenie dziennikarzy i inwestorów informacjami o negocjacjach Centrozapu z Europejskim Bankiem Odbudowy, które to ostatecznie skończyły się klęską" - czytamy na stronie Gospodarcze Maliny.

Ireneusz Król odebrał nagrodę nie zgadzając się przy tym z opinią głosujących. Oświadczył, że firma dostała karę z KNF, ale w jego ocenie jest ona niezasadna.
Ireneusz Król wyprzedził Arkadiusza Kuicha, prezesa Zarządu Veno (31,1 procent) oraz Macieja Niebrzydowskiego (16,6 procent).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.