Facebook Google+ Twitter

Tusk jak Miller? Gowin apeluje do kolegów z PO o sprzeciwu wobec premiera

Jarosław Gowin napisał list otwarty, w którym porównuje państwo pod rządami Tuska do czasów, gdy premierem był Leszek Miller.

 / Fot. Archiwum PolskapresseJarosław Gowin w liście opublikowanym na jego stronie internetowej, zwraca się do kolegów z Platformy Obywatelskiej. Przypomina, że ostrzegał ich, że partia odchodzi od ideałów założycielskich i winę za to ponosi Donald Tusk. "Sygnalizowałem, że coraz częściej działania polityków Platformy cechuje buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy" - pisze Gowin.

Przywołując aferę wokół wyborów władz PO na Dolnym Śląsku, poseł wyraził przekonanie, że słusznie postąpił odchodzą z partii. "Najbardziej jednak poruszające jest to, że Donald Tusk podjął decyzję, aby sprawy te zamieść pod dywan. Na tej samej płaszczyźnie postawiono tych, którzy oferty korupcyjne składali, i tych, którzy je ujawnili. Czy ktokolwiek z Was wierzy, że winni korupcyjnych zachowań zostaną ukarani w realny sposób? " - czytamy.

Były minister sprawiedliwości zestawił w liście postulat jednomandatowych okręgów wyborczych i zniechęcanie społeczeństwa do uczestnictwa w referendum dotyczącego obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Nazywa nacjonalizacją oszczędności reformę OFE przygotowaną przez Jacka Rostowskiego.

Gowin przypomniał też deklarację pierwszej Krajowej Konwencji PO, na której ogłoszono deklarację sprzeciwu wobec rządów Millera. "Państwo Millera” służy partyjnym interesom, a nie obywatelom Rzeczpospolitej. Świadczą o tym liczne afery oraz bezwstydne zawłaszczenie instytucji i urzędów przez partyjne kliki i koterie. Nastąpiło zatarcie granicy między interesem kraju a interesami towarzystwa trzymającego władzę. Tak obumierają państwa" - pisano wówczas.

Poseł wyraża wiarę w to, że w Platformie jest "bardzo wielu ludzi uczciwych, przywiązanych do idei założycielskich PO, ludzi" i wzywa ich do sprzeciwu wobec "państwa Tuska". Pyta też czy członkowie partii są gotowi na koalicję z SLD, na czele którego stoi Miller.

Na końcu Gowin poinformował, że tworzy nowy ruch polityczny. "To projekt oparty na ludziach, którzy kochają Polskę i chcą ją zmieniać swoją ciężką pracą. To projekt oparty na programie prawdziwie obywatelskim i wolnorynkowym. Nie chcemy w tym ruchu karierowiczów i politykierów" - pisze. Jego zdaniem nie będzie to formacja, która chce zapewnić swoim rodzinom i znajomym miejsca pracy w spółkach Skarbu Państwa. "Wiem, że budując ten ruch mamy szansę spełnić obietnicę, którą milionom Polaków – w tym także mnie i Wam – wiele lat temu złożyli założyciele Platformy" - kończy poseł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie ma ludzi bez wad, tak samo jak nie ma ludzi którzy mają same zalety i nigdy się nie pomylili. Dzisiaj żałoba narodowa bo żegnamy człowieka który tych wad miał bardzo mało - za to zalet bardzo wiele. Gowin do takich nie należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie , przypomniał o swoim istnieniu w kiepskim stylu . Zagorzały klerykał pisze list w dniu żałoby narodowej , w czasie pogrzebu zacnego Człowieka , w czasie mszy św.
Chce stworzyć partię ? Proszę bardzo ale niech szuka sobie zwolenników sam . Wyciąganie ludzi z byłej partii [ gdyby był ministrem dalej by ją chwalił ] i obgadywanie nie przysporzy mu sympatyków.
Najśmieszniejsze jest wycieranie się Millerem [ Białoruś zajęta przez inną partię ] jako straszakiem .
Zemsta przyćmiła zdrowy rozsądek .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, po prostu chciał przypomnieć, że istnieje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A miałam Gowina za przyzwoitego człowieka . Dlaczego dzisiaj napisał swój list ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowy ruch, czyli nowa grupa ...... biegnąca do wspólnego koryta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy ktokolwiek z Was wierzy, że winni korupcyjnych zachowań zostaną ukarani w realny sposób?" - swoboda w interpretacji pojęcia korupcji, jak i ocena stopnia społecznego (i jakiejkolwiek innego) niebezpieczeństwa "zobowiązanych", które to oceny ferują najróżniejsi specjaliści na państwowych stolcach nie napawają bezgranicznym oddaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.