Facebook Google+ Twitter

Tusk: Jeśli ACTA będzie zagrożeniem dla wolności, nie będzie ratyfikacji

Premier Donald Tusk podkreślił, że w sprawie ACTA będzie oczekiwał bardzo szczegółowych informacji. Do czasu ratyfikacji, rząd będzie analizował zapisy umowy.

Sonda

Czy rząd Donalda Tuska ratyfikuje ACTA?

Donald Tusk jest za czy przeciw ACTA? / Fot. PAP/Paweł Supernak- Niektórzy niepokoją się treścią ACTA. Ale do czasu ratyfikacji, w trybie konsultacji i przy pomocy ekspertów będziemy analizowali każdą literkę, żeby nie było podejrzeń, że ACTA wymuszają jakiekolwiek zmiany, które zagrażają wolności w internecie - oznajmił Donald Tusk. Jak podaje tvn24.pl, premier powiedział również, iż zależy mu, by ludzie mieli poczucie, że rząd i parlament będą zabezpieczać poszanowanie prawa wolności w internecie.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, natomiast powiedział dziś Radiu ZET, że w poniedziałek przedstawił Donaldowi Tuskowi swoją gotowość do dymisji, której premier na razie nie przyjął. Sam Tusk komentuje to wydarzenie, mówiąc, że Boni jest człowiekiem honorowym i bardzo przeżywa to, co dzieje się w jego dziedzinie.

Szef rządu zapytany o propozycję Andrzeja Seremeta, by prokuratora Parulskiego zastąpił Jerzy Artymiak, odpowiedział, że jeśli kandydatura ta nie pogorszy sytuacji a złagodzi konflikt, powinno się zaakceptować tego kandydata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Obyw_atel
 • Obyw_atel
 • 29.01.2012 17:59

Drogi (bo kosztowny) Panie Tusk. Czy lubi Pan smakowac rozlane na brudnej podłodze mleko - nie? - ja tez nie, ale to Pan rozlał to mleko i Pan powinien je zlizać. Jeśli się tego nie lubi, trzeba mysleć wcześniej-zanim sie rozleje-ale to nie każdemu dane jest, jak widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jakiśtam
 • jakiśtam
 • 29.01.2012 16:25

Ale krętacz z tego Donka !,był czas na załatwienie tego tematu 3 lata ! i co ? - nic !! Jedyne wyjście to wymiana premiera ,tylko czy Polska ma na ''stanie''zapasowego ,bo dalej, po takiej kompromitacji, premierem chyba nie będzie.Oszukał naród, którego reprezentuje !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rab/rab
 • rab/rab
 • 29.01.2012 12:47

GOOGLE /prorok tusk/ GOOGLE /PROROK KOMOROWSKI/

Komentarz został ukrytyrozwiń
eAgaton
 • eAgaton
 • 29.01.2012 09:45

Traktat ACTA uderza bezpośrednio w polską gospodarkę i miliony zwykłych obywateli. Wierzyć się nie chce, że polski premier , polskiego rządu stanął po stronie wielkich międzynarodowych /czyt. amerykanskich/ korporacji i przeciwko własnym obywatelom i własnemu państwu. Zachodzi proste pytanie komu właściwie ten rzad służy, to nie tylko o wolność słowa w internecie chodzi to chodzi o podstawowe gospodarcze interesy naszego państwa. Jak to jest ,że ten premier lekka ręką zabiera biednym rodzinom dodatki rodzinne po 68 zł miesięcznie na dziecko a jednocześnie trwoni miliardy na korzyść światowych milionerów. Nie może premier rządu ciągle zasłaniać się ministrami i traktować ich jak chłopców do bicia i jak zderzaki od samochodu,trzeba kiedyś wreszcie powiedzieć jasno , ten premier już się zużył i swoim działaniem szkodzi społeczeństwu i państwu. Nawet w najmroczniejszym okresie PRL-u rządząca partia umiała w sobie znaleźć dość siły aby zmienić szefa rządzącej partii i zmienić premiera- czy PO na taki ruch nie stać, czy ta partia została już tak zdominowana prze jednego człowieka , że składa się tylko z samego szefa a reszta jest dla niego tylko tłem. ZASTANÓWCIE SIĘ DZIAŁACZE I MINISTROWIE PO CZY DLA WĄTPLIWEJ KARIERY CHCECIE BYĆ TYLKO CHŁOPCAMI DO BICIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sługa
 • sługa
 • 29.01.2012 07:24

Tusku przestań palić głupa tylko powiedz prawdę , że ACTA podpisałeś na zlecenie USA .

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
 • adsenior
 • 29.01.2012 05:18

"Tusk: Sprawdzimy każdą literkę w ACTA" - TAK SAMO JAK KOPACZOWA PRZEKOPAŁA NA METR GŁĘBOKO ZIEMIĘ W SMOLEŃSKU???

Komentarz został ukrytyrozwiń
wert
 • wert
 • 28.01.2012 15:39

NIE WIERZCIE KŁAMCOM
ACTA MUSI PRZEJŚĆ TO POSTANOWIONE a protesty też trzeba jakoś zneutralizować.

Walcz z systemem jesli chcesz przeżyć - ocknijcie się Polacy

Komentarz został ukrytyrozwiń
żołnierz
 • żołnierz
 • 27.01.2012 19:01

No i proszę , nie wie czy nie zagraża wolności ale podpisał.A potem najwyżej powoła komisję z Sekułą na czele i stwierdzą że zagrożenia nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
no bo wam podam imie i nzaw
 • no bo wam podam imie i nzaw
 • 27.01.2012 18:06

TRZĘSIE DUPĄ A I TKA LUDZI W UJA ZROBI WON TUSK WON TUSK WSZAWY SZCZURZE DO PAKI CIE WSADZIĆ ZA DZIAŁANIE NA SZKODE PAŃSTWA BOLSZEWIKU JEANY

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaabel
 • kaabel
 • 27.01.2012 16:24

tam gdzie jest boni tam jest nieszczescie jakie on ma papiery na donka ze ten go zatrudnia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.