Facebook Google+ Twitter

Tusk: Jeśli ACTA będzie zagrożeniem dla wolności, nie będzie ratyfikacji

Premier Donald Tusk podkreślił, że w sprawie ACTA będzie oczekiwał bardzo szczegółowych informacji. Do czasu ratyfikacji, rząd będzie analizował zapisy umowy.

Sonda

Czy rząd Donalda Tuska ratyfikuje ACTA?

Donald Tusk jest za czy przeciw ACTA? / Fot. PAP/Paweł Supernak- Niektórzy niepokoją się treścią ACTA. Ale do czasu ratyfikacji, w trybie konsultacji i przy pomocy ekspertów będziemy analizowali każdą literkę, żeby nie było podejrzeń, że ACTA wymuszają jakiekolwiek zmiany, które zagrażają wolności w internecie - oznajmił Donald Tusk. Jak podaje tvn24.pl, premier powiedział również, iż zależy mu, by ludzie mieli poczucie, że rząd i parlament będą zabezpieczać poszanowanie prawa wolności w internecie.

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, natomiast powiedział dziś Radiu ZET, że w poniedziałek przedstawił Donaldowi Tuskowi swoją gotowość do dymisji, której premier na razie nie przyjął. Sam Tusk komentuje to wydarzenie, mówiąc, że Boni jest człowiekiem honorowym i bardzo przeżywa to, co dzieje się w jego dziedzinie.

Szef rządu zapytany o propozycję Andrzeja Seremeta, by prokuratora Parulskiego zastąpił Jerzy Artymiak, odpowiedział, że jeśli kandydatura ta nie pogorszy sytuacji a złagodzi konflikt, powinno się zaakceptować tego kandydata.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Obyw_atel
  • Obyw_atel
  • 29.01.2012 17:59

Drogi (bo kosztowny) Panie Tusk. Czy lubi Pan smakowac rozlane na brudnej podłodze mleko - nie? - ja tez nie, ale to Pan rozlał to mleko i Pan powinien je zlizać. Jeśli się tego nie lubi, trzeba mysleć wcześniej-zanim sie rozleje-ale to nie każdemu dane jest, jak widać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jakiśtam
  • jakiśtam
  • 29.01.2012 16:25

Ale krętacz z tego Donka !,był czas na załatwienie tego tematu 3 lata ! i co ? - nic !! Jedyne wyjście to wymiana premiera ,tylko czy Polska ma na ''stanie''zapasowego ,bo dalej, po takiej kompromitacji, premierem chyba nie będzie.Oszukał naród, którego reprezentuje !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rab/rab
  • rab/rab
  • 29.01.2012 12:47

GOOGLE /prorok tusk/ GOOGLE /PROROK KOMOROWSKI/

Komentarz został ukrytyrozwiń
eAgaton
  • eAgaton
  • 29.01.2012 09:45

Traktat ACTA uderza bezpośrednio w polską gospodarkę i miliony zwykłych obywateli. Wierzyć się nie chce, że polski premier , polskiego rządu stanął po stronie wielkich międzynarodowych /czyt. amerykanskich/ korporacji i przeciwko własnym obywatelom i własnemu państwu. Zachodzi proste pytanie komu właściwie ten rzad służy, to nie tylko o wolność słowa w internecie chodzi to chodzi o podstawowe gospodarcze interesy naszego państwa. Jak to jest ,że ten premier lekka ręką zabiera biednym rodzinom dodatki rodzinne po 68 zł miesięcznie na dziecko a jednocześnie trwoni miliardy na korzyść światowych milionerów. Nie może premier rządu ciągle zasłaniać się ministrami i traktować ich jak chłopców do bicia i jak zderzaki od samochodu,trzeba kiedyś wreszcie powiedzieć jasno , ten premier już się zużył i swoim działaniem szkodzi społeczeństwu i państwu. Nawet w najmroczniejszym okresie PRL-u rządząca partia umiała w sobie znaleźć dość siły aby zmienić szefa rządzącej partii i zmienić premiera- czy PO na taki ruch nie stać, czy ta partia została już tak zdominowana prze jednego człowieka , że składa się tylko z samego szefa a reszta jest dla niego tylko tłem. ZASTANÓWCIE SIĘ DZIAŁACZE I MINISTROWIE PO CZY DLA WĄTPLIWEJ KARIERY CHCECIE BYĆ TYLKO CHŁOPCAMI DO BICIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sługa
  • sługa
  • 29.01.2012 07:24

Tusku przestań palić głupa tylko powiedz prawdę , że ACTA podpisałeś na zlecenie USA .

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
  • adsenior
  • 29.01.2012 05:18

"Tusk: Sprawdzimy każdą literkę w ACTA" - TAK SAMO JAK KOPACZOWA PRZEKOPAŁA NA METR GŁĘBOKO ZIEMIĘ W SMOLEŃSKU???

Komentarz został ukrytyrozwiń
wert
  • wert
  • 28.01.2012 15:39

NIE WIERZCIE KŁAMCOM
ACTA MUSI PRZEJŚĆ TO POSTANOWIONE a protesty też trzeba jakoś zneutralizować.

Walcz z systemem jesli chcesz przeżyć - ocknijcie się Polacy

Komentarz został ukrytyrozwiń
żołnierz
  • żołnierz
  • 27.01.2012 19:01

No i proszę , nie wie czy nie zagraża wolności ale podpisał.A potem najwyżej powoła komisję z Sekułą na czele i stwierdzą że zagrożenia nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
no bo wam podam imie i nzaw
  • no bo wam podam imie i nzaw
  • 27.01.2012 18:06

TRZĘSIE DUPĄ A I TKA LUDZI W UJA ZROBI WON TUSK WON TUSK WSZAWY SZCZURZE DO PAKI CIE WSADZIĆ ZA DZIAŁANIE NA SZKODE PAŃSTWA BOLSZEWIKU JEANY