Facebook Google+ Twitter

Tusk jest nadal mocnym człowiekiem, choć mniej popularnym

Obecnie notowania sondażowe nie są przychylne premierowi. Krytykowany Donald Tusk, głównie za nietrafione reformy, w oczach społeczeństwa traci popularność. Mimo to w ocenie prasy zachodniej, wciąż jest "mocnym człowiekiem", bo opozycja jest słaba.

Sonda

Zagłosowałbyś na Donalda Tuska, jeśli jutro byłyby kolejne wybory?

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaTakie weekendy połączone ze świętami, jakie mieliśmy i mamy w ostatnich dniach, powinny być częściej. Byłoby w Polsce mniej jazgotu politycznego. Słynna Lady Nancy Astor - pierwsza kobieta, która w 1919 roku zasiadła w Izbie Gmin brytyjskiego parlamentu, zauważyła, że "niektórzy politycy są jak małe dzieci: wierzą, że dostaną wszystko, jeśli tylko będą głośno krzyczeć".

Nie ma komu u nas powtórzyć dziś tych słów, gdyż wszyscy podobnym tonem głośno krzyczą, a niektórzy dodatkowo jeszcze - tupią nogami, wyzywają, obrażają i grożą swoim oponentom. Niedawno Janusz Palikot powiedział, że "Gowin zachowuje się jak katolicka ciota; to, że biskup gwałci dziecko nie ma znaczenia, dopóki nikt się o tym nie dowie". Leszek Miller nazwał w Sejmie posłów Ruchu Palikota "naćpaną hołotą". A Jarosław Kaczyński zauważył, iż (...) "nasze nieszczęsne peryferyjne, naśladowcze, małpiarskie elity uważają, że nie uchodzi używać argumentów moralnych".

Mnożyć można przykłady ostrych słów, epitetów i niezbyt chwalebnych zdań retoryki, którymi na co dzień obdzielają się równo – premier czy też były premier. To taki czas i takie pokolenie nam wyrosło w dzisiejszej pokracznej demokracji. Musimy z tym żyć, przynajmniej do wyborów. A potem? Potem mamy prawo skorzystać z dobrodziejstw demokratycznych wyborów i stając przed urną wyborczą – oddać głos na tych, którzy jeszcze nie wyróżnili się w debacie publicznej "czarnym" językiem obrzydliwych epitetów.

Póki co jesteśmy pół roku po wyborach parlamentarnych. Wybraliśmy ponownie poprzednio rządzącą partię, która dobrała sobie do pary poprzednich kolegów z gry politycznej – Ludowców.

Premier Donald Tusk, pół roku po ponownym wyborze na urząd, zbiera coraz gorsze notowania. Ostrze krytyki dosięga go coraz mocniej za nieudane reformy. Sondaże opinii publicznej nie dają mu spokoju. Notowania premiera i jego partii lecą na szyję. Na karku siedzi mu spragniony władzy PiS z Jarosławem Kaczyńskim. Jednak prasa Zachodnia nie widzi zagrożenia premiera, ani Platformy. Twierdzi, że słabość opozycji powoduje, że Donald "Tusk nadal mocno siedzi w siodle".

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Kartofel
 • Kartofel
 • 13.05.2012 09:59

Wystarczy się przyjrzeć , kto w Polsce ma dobrze, i popiera ten rząd .Ano ci którzy mają prace , kasę i do gara co włożyć . Aja dziękuję że w takim kraju muszę mieszkać, gdzie uczciwie pracowałem przez lata .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kartofel
 • kartofel
 • 13.05.2012 09:43

Pan TUSK jest przegranym bolkiem 2 ze swoim rządem. ZAWIODŁEM SIĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.05.2012 14:50

tusk bardzo szybko wykopał grób dla PO ... słowem ..postarał sie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
 • merlin
 • 03.05.2012 12:48

każdy jest mocny kto ma WŁADZE-ma wszelkie "narzędzia",ale trzeba umieć rządzić a nie tylko niszczyć. Wczoraj Warszawiacy pokazali jak kochają HGW podczas wyborów piosenki na EURO i ogłoszeniu kadry.Została wygwizdana i wybuczana to samo czeka Tuska ludzie maja go dosyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 03.05.2012 06:33

tusk jest mocny.to jest fakt.nic na tym nie zmienia krzykacze wazeliny podjudzacze matoly katole kibole i wszelkiej masci szarancz nieprzyjazna naszemu z duza przewaga wybranemu prezesowi

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibol
 • kibol
 • 02.05.2012 22:56

Tuskowi już dawno jaja urwało - a kreowano go na męża stanu Hihihihihi. Nawet za jaja nie będzie można go powiesić!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kartofel
 • Kartofel
 • 02.05.2012 21:24

Panie TUSK, co zrobić z ludzmi co zostali oszukani, i nie mają nic jak ja byłem uczciwym polakiem mam 58 lat i jest wielu takich ludzi co puszczono w skarpetkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kartofel
 • Kartofel
 • 02.05.2012 21:13

Panie TUSK pan wie co robi. do roboty, do roboty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 02.05.2012 20:03

cybruch tu, cybruch tam, w lodówce i kranie też cybruch.

mierzy facet w Pulizera (ilością i bylejakośccią)
przede wszystkim doopolizem i wazeliną

Komentarz został ukrytyrozwiń
darijo
 • darijo
 • 02.05.2012 19:40

jest takie przyslowie im wiecej wrogów tym mocniejsza pozycja, i tak Panie Premierze jest w Pana przypadku. a ci wszyscy krzykacze to zwykła hołota tylko tupie nóżkami z zazdrości i narzeka ja im to żle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.