Facebook Google+ Twitter

Tusk jest zadowolony z decyzji Steinbach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 22:24

Premier Donald Tusk z zadowoleniem przyjął informację, że Erika Steinbach nie zasiądzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Fundacja będzie odpowiadać za stworzenie w Berlinie centrum upamiętniającego wysiedlenia.

Donald Tusk podkreślił, że sukces polskiego stanowiska to w dużej mierze zasługa Władysława Bartoszewskiego. Według szefa rządu, to właśnie pozbawiona medialnych ataków praca sekretarza stanu przyczyniła się do faktu, że Steinbach nie zasiądzie w radzie berlińskiej fundacji.

Szef rządu pochwalił także gotowość strony niemieckiej do współpracy w obliczu tej spornej kwestii.
Donald Tusk podkreślił, że podjął właściwą decyzję powierzając Władysławowi Bartoszewskiemu stanowisko pełnomocnika do spraw międzynarodowych.

Zastrzegł jednak, że nie przeceniałby znaczenia sprawy Eriki Steinbach. Dodał, że w relacjach polsko - niemieckich jest wiele ważniejszych kwestii.

Władze Związku Wypędzonych poinformowały, że Steinbach nie będzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Jak wyjaśniły, nie chcą dawać pretekstu do zaniechania wdrożenia ustawy o powołaniu fundacji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skąd ta informacja, że to BdV zrezygnował?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.