Facebook Google+ Twitter

Tusk: Kaczyński idzie na wojnę z Niemcami. To już obsesja

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-05 19:21

"Jarosław Kaczyński dzisiaj, jeszcze zanim wygrał wybory, już rozpoczyna wojnę i to z dość poważnymi partnerami". Tak premier Donald Tusk skomentował opinię szefa PiS o kanclerz Angeli Merkel, którą prezes zawarł w swojej książce.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJarosław Kaczyński w swojej książce "Polska naszych marzeń", pisze, że wybór kanclerz Merkel na szefa niemieckiego rządu, "nie był wynikiem czystego zbiegu okoliczności". W wywiadzie dla Newsweeka, prezes PiS rozwinął myśl i dodał: "Ona wie, co ja chcę przez to powiedzieć. Tyle wystarczy". Nie chciał jednak doprecyzować, czy chodzi o wspieranie Merkel przez Stasi.

"Merkel najbardziej przyjaznym przywódcą dla Polski"

Premier Tusk określił działania szefa największej partii opozycyjnej, w odniesieniu do zachodnich sąsiadów, mianem "obsesji". "Rozpoczyna wojnę, na razie na słowa, z państwem z którym dobra współpraca, jaką zagwarantowałem przez cztery lata, przynosiła Polsce korzyści, a nie straty - przekonywał szef rządu. Dodał również, że w Europie nie ma "bardziej przyjaznego dla Polski przywódcy niż Angela Merkel".

Zobacz także: Kaczyński do dziennikarza TVN: Jest pan z polskiej czy niemieckiej redakcji?


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (60):

Sortuj komentarze:

Prawdziwy Polak
  • Prawdziwy Polak
  • 18.10.2011 00:14

Naprawdę PiS dostał 105% głosów a PO mniej niż zero ale Tusk przy pomocy Merkel, Putina i kosmitów dysponujących maszyną czasu pozamieniał wszystkie urny. I teraz kosmici wykupią resztę naszego przemysłu aby goi zamknąć, a nas zamienić w feudalną siłę roboczą na planecie Doopah VI. Tak pisało w jedynej prawdziwie polskiej gazecie, więc to musi być prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ss
  • ss
  • 07.10.2011 21:28

.
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Oddajmy głos na PIS i to zawsze na 1 miejsce na liście PIS-u,aby Tusk nie pełnił 2 kadencji-nowy wymysł POligłupów-"oddajcie głos nieważny" -tak jak kiedyś PObolszewia głosiła hasło-"zabierz babci dowód ".
,

Komentarz został ukrytyrozwiń
ss
  • ss
  • 07.10.2011 03:52

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 06.10.2011 12:14

Jest 15 komitetów:
PO, RP, PiS, SLD, PJN, PSL, Zieloni, KNP, PK, PR, UPR, PD, SRP, UP, PPP
raz na cztery lata my rządzimy.
Jeśli skreślimy: PO, RP, PiS, SLD, PSL
Zostanie 10:
PJN, Zieloni, KNP, PK, PR, UPR, PD, SRP, UP, PPP
(Informacje ze strony: http://glosujteraz.pl/wybory-parlamentarne-2011/listy-wyborcze)

Zmieńmy oblicze naszej polityki :)

"Wszystko jest w rękach tych niezdecydowanych" - mówią "sondaże"!

Komentarz został ukrytyrozwiń
k
  • k
  • 06.10.2011 11:38

obsesja częste słowo w ustach tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 06.10.2011 11:32

A Prezesunio znowu teorie spiskowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
k
  • k
  • 06.10.2011 11:30

a tusk z peło znowu o wojnie może oni naprawdę chcą wojny a później zgoni się na pis bo prezio napisał jedno zdanie którego nie zrozumieli

Komentarz został ukrytyrozwiń
wir
  • wir
  • 06.10.2011 11:18

współpraca którą gwarantował Tusk ,przyniosła same korzyści; kurki gazowe mamy nie tylko w Rosji , ale już takze w Niemczech!Szczecin skutecznie zablokowany!Nie trzeba było Luftwaffe ani Kriegsmarine.Ogromny sukces!